«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 26-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11։00-17։00 Հյուսիսային պողոտա 3, 5 շենքեր, Հյուսիսային պողոտա՝ «Սամայա Սերվիս» և «Հանքաշար» ՍՊԸ-ներ, Հին Երևանցու փողոց 2 շենք, Աբովյան փողոց 2/5 շենք, Նալբանդյան փողոց 7/1 շենք, Արամի փողոց 4/3, 32 շենքեր,
11:00-17:00 Շահսուվարյան փողոց 3-9 շենքեր, Կոմիտասի պողոտա 25/2, 27-35Ա, 29/2-31, 34-38, 35/2, 37, 39-41, 40-44, 41-43, 45-47, 45/1-49, 46-68Ա, 52-54/1, 54-56Ա, 54Բ, 56, 59/6-61 շենքեր, Ադոնցի փողոց 18/8, 19/9, 19/19 շենքեր, Վրացական փողոց 4-8, 9, 10, 15-17 շենքեր, Գրիբոյեդովի փողոց 1Ա, 1Բ, 1/1, 2-4/6, 5, 5Ա, 7-31, 26 շենքեր, Գրիբորյեդովի փողոց 1-ին նրբանցք 11 շենք և 1-14 առանձնատներ, Զարյան փողոց 1-2/1, 15-17, 19-21 շենքեր և 2-18 առանձնատներ, շենքեր, Հայրիկ Մուրադյան փողոց 16-35 շենքեր, Գյուլբենկյան փողոց 2-2/1 շենքեր, Հր.Քոչարի փողոց 165-171 շենքեր, Ա․Խաչատրյան փողոց 30-32, 31/1-33/1 շենքեր, Մամիկոնյանց փողոց 35-39, 50, 42-44, 54-58Ա շենքեր, Ն․Տիգրանյան փողոց 5-7 շենքեր, Չոլակյան փողոց 1-42 առանձնատներ, Տիգրանյան փողոց 11-60 առանձնատներ, Փափազյան փողոց 1-55 առանձնատներ,
10:00-16:00 Բաշինջաղյան 2-րդ նրբանցք 2 շենք, Նորաշեն թաղամաս 32, 34 շենքեր, Շինարարների, Էստոնական, Առաքելյան, Աբելյան, Խ․Խաչատրյան փողոցներ մասնակի, Ք․Քրքորյան փողոց 10, 14, 16 շենքեր, Հալաբյան փողոց 9/1 շենք,
10:00-16:00 Վարդաշեն թաղամաս 11, 12 փողոցներ և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-15:00 Նոր Նորք 4-րդ զանգված՝ 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 շենքեր, «Ամռեկո», «Առյուծիկ», «Մարգարյան և ընկերներ», «Միքդավ», «Նարեկ-91» ՍՊԸ-ներ, «Յուքոմ» ՓԲԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Բակունցի փողոց մասնակի, Բակունցի 1-ին նրբանցք մասնակի, Ա. Հովհաննիսյան փողոց մասնակի, «Խաչումյան» ՍՊԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 5-րդ զանգված՝ Միկոյան փողոց 12, 14 շենքեր, Գալշոյան փողոց 6, 8, 8/1, 10, 12, 14, 16 շենքեր, «Ա. Շիրակացու անվան ճեմարան» ՓԲԸ, «Ինժնախագիծ», «Հայնախագիծ» ԲԲԸ-ներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 6-րդ զանգված՝ Գայի պողոտա մասնակի, Շոպրոնի 1-ին և 2-րդ նրբանցքներ մասնակի, Շոպրոնի փողոց մասնակի, «Էքստերիեր Գրուպ», «Վալան Պրոֆ», «Վի Էլ Վի Սենթ», «Պետրոլ Սերվ» ՍՊԸ-ներ, «Յուքոմ» ՓԲԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-17:00 Էջմիածին քաղաք մասնակի,
11:00-14:00 Լուսակն և Հնաբերդ գյուղեր,
12:00-15:00 Արագածավան, Թլիկ և Գետափ գյուղեր,
11։00-13։00 Արտաշատ քաղաք՝ Մարքսի, Կիրովի փողոցներ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-14։00 Նոր Կյուրին, Խարբերդ գյուղեր մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-16:00 Հովտաշատ գյուղ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-14։00 Ջերմուկ քաղաք՝ Աջափնյակ թաղաղամաս մասնակի, Անտառային, Մելիք Ադամյան, Շահումյան, Բարեկամություն, Չարենցի փողոցներ մասնակի, «Ջերմուկ Աշխարհ» ոչ բնակիչ-բաժանորդ,
11:00-15:30 Վայք քաղաք՝ Շահումյան, Իսրայել Օրու փողոցներ մասնակի, Ջերմուկի խճուղին մասնակի,
10։30-11։00 Չարենցավան քաղաք՝ 6 թաղամաս 1-4, 19, 20, 20ա շենքեր, թիվ 5 դպրոց, Միասնական սոցիալական ծառայության և Քննչական բաժանմունք,
11:00-13:00 Պտղնի և Վերին Պտղնի գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-17։00 Առինջ գյուղ մասնակի, Ջրվեժ գյուղ և Բագրևանդ թաղամաս մասնակի, Ծաղկաձոր քաղաք՝ ՀՀՌՑ, «Վիվա-Արմենիա» և «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ, «Վիարդո» հանգստյան տուն, «Ծաղկահովիտ» և «Նարեկ» պանսիոնատներ, «Թեղենիս» առողջարանային համալիր, «Կապիտալ Բիլդ», «Եվրոպա Հաուս», «Դեջի Թեյն» ՍՊԸ-ներ և հարակից բաժանորդներ,
11։30-12։00 Արզական համայնք,
12։30-13։00 Արգել համայնք մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-11:30 Ներքիք Գետաշեն բնակավայրն ամբողջությամբ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-14:00 Գետիկ, Մարտունի գյուղեր և «Էրիկ» ՓՀԷԿ,
11:00-15:00 Զոլաքար բնակավայրն ամբողջությամբ և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ, Սևան համայնք՝ Սեմյոնովկա բնակավայրն ամբողջությամբ, «Դավիթ Ջանիկյան» ԱՁ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Լճավան, Մաքենիս, Ախպրաձոր, Կարճաղբյուր, Ծովակ գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, «Սևան Իշխան» ՓԲԸ, Կարճաղբյուր գյուղ, Զինմաս, «Սևան» Ազգային պարկ ՊՈԱԿ, «Խաչատրյան Սահարոն» ԱՁ, «Գեղարքունիք» ՋՕԸ, «Յուքոմ», «Վիվա Արմենիա», «Տելեկոմ Արենիա» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ,
11:00-16:30 Արեգունի, Դարանակ, Փամբակ, Ծափաթաղ գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, «Թուֆենկյան Հոսպիթալիթի» ՍՊԸ, «Վիվա Արմենիա», «Թիմ Տելեկոմ» և «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայաններ,
11։00-13։00 Լեռնապատ և Լեռնաջուր գյուղեր,
11:00-12:00 Բաղանիս գյուղ մասնակի, Ոսկեվան, Ոսկեպար գյուղեր, «Ոսկեպար» ՓՀԷԿ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-16:30 Արծվաբերդի գյուղի սարամաս,
11։00-12։00 Գյումրի քաղաք՝ Մ․ Խորենացի փողոց՝ Սախարովի հրապարակից մինչև Մարմաշենի խճուղու խաչմերուկ,

В Армении и регионах ожидаются отключения электричества
ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 26 декабря текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
11։00-17։00 жилые дома 3, 5 на Северном проспекте, жилой дом №2 на улице Ин Ереванци, жилой дом №7/1 на улице Налбандяна, жилой дом №4/3 на улице Арама, жилой дом №2/5 на улице Абовяна, дом №32 на улице Арама, «Samaya Service», ООО «Анкашар» на Северном проспекте,
11:00-17:00 жилые дома №3–9 на улице Шахсуваряна; жилые дома №25/2, 27–35А, 29/2–31, 34–38, 35/2, 37, 39–41, 40–44, 41–43, 45–47, 45/1–49, 46–68А, 52–54/1, 54–56А, 54Б, 56, 59/6–61 на пр. Комитаса, жилые дома №18/8, 19/9, 19/19 на улице Адонца; жилые дома №4–8, 9, 10, 15–17 на улице Врацакан; жилые дома №1А, 1Б, 1/1, 2–4/6, 5, 5А, 7–31, 26 на улице Грибоедова; жилой дом №11 и частные дома №1–14 на 1-м переулке улицы Грибоедова; жилые дома №1–2/1, 15–17, 19–21 и частные дома №2–18 на улиц Зарян; жилые дома №16–35 на улице Айрик Мурадян; жилые дома №2–2/1 на улице Гюльбенкяна; жилые дома №165–171 на улице Гр. Кочара; жилые дома №30–32, 31/1–33/1 на улице А. Хачатряна; жилые дома №35–39, 50, 42–44, 54–58А на улице Мамиконянц; жилые дома №5–7 на улице Н. Тиграняна, частные дома №1–42 на улице Чолакян, частные дома №11–60 на улице Тиграняна, частные дома №1–55 на улице Папазяна,
10:00-16:00 жилой дом №2 во 2-м переулке улицы Башинджагяна; жилые дома №32 и 34 в квартале Норашен; частично улицы Шинарарнери, Эстонакан, Аракелян, Абелян, Х. Хачатрян; жилые дома №10, 14, 16 на улице К. Кркоряна; жилой дом №9/1 на улице Алабяна,
10:00-16:00 улицы 11, 12 и абоненты (не являющиеся жильцами) села Вардашен,
11:00-15:00 Нор Норк, 4-й массив: жилые дома №7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, ООО «Амреко», ООО «Арюцик Маргарян и партнеры», ООО «Микдав», ООО «Нарек-91», ЗАО «Юком» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), частично улица Бакунца, частично 1-й переулок улицы Бакунца, частично улица А. Ованнисяна, ООО «Хачумян» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), Нор Норк, 5-й массив: жилые дома №12, 14 на улице Микояна; жилые дома №6, 8, 8/1, 10, 12, 14, 16 на улице Галшояна; ЗАО «Лицей имени А. Ширакаци», ОАО «Инжнахагиц», ОАО «Айнахагиц» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), Нор Норк, 6-й массив: частично проспект Гая, частично 1-й и 2-й переулки улицы Шопрона, частично улица Шопрона, ООО «Экстерьер Груп», ООО «Валан Проф», ООО «Ви Эл Ви Центр», ООО «Петрол Серв», ЗАО «Юком» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-17:00 частично город Эчмиадзин,
11:00-14:00 села Лусакн и Хнаберд,
12:00-15:00 села Арагацаван, Тлик и Гетап,
11։00-13։00 частично улицы Маркса и Кирова и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Арташат,
11։00-14։00 частично села Нор Кюрин, Харберд и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-16:00 частично село Овташат и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11։00-14։00 частично квартал Аджапняк, частично улицы Антарайн (Лесная), Мелик Адамян, Шаумяна, Барекамутян (Дружбы), Чаренца в городе Джермук, «Джермук Ашхар» - абонент (не являющиеся жильцом),
11:00-15:30 частично улицы Шаумяна, Исраела Ори, частично Джермукское шоссе в городе Вайк,
10։30-11։00 1-4, 19, 20, 20а 6-го кварталы, школа № 5, территориальный центр Единой социальной службы Чаренцавана, Следственный комитет в городе Чаренцаван,
11:00-13:00 села Птгни и Верин Птгни и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11։00-17։00 частично село Ариндж, село Джрвеж и частично квартал Багреванд, ЗАО “Телевизионная и радиовещательная сеть Армении”, станции компаний “Юком”, “Вива Армения”, дом отдыха “Виардо”, пансионаты “Цахкаовит”, “Нарек”, оздоровительный комплекс “Тегенис”, ООО “Капитал Билд”, “Европа Хаус”, ‘Деджи Тейн” и прилегающие абоненты в Цахкадзоре,
11։30-12։00 населенный пункт Арзакан,
12։30-13։00 частично населенный пункт Аргел и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-11:30 населенный пункт Неркин Геташен полностью и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-14:00 села Гетик, Мартуни и «Эрик» МГЭС,
11:00-15:00 населенный пункт Золакар полностью и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), община Севан — населённый пункт Семёновка полностью, ИП «Давид Джаникян» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), села Лчаван, Макенис, Ахпрадзор, Карчахбюр, Цовак и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), ЗАО «Севани Ишхан», Воинская часть, ГНКО «Национальный парк «Севан», ИП «Хачатрян Сахарон», Общество Водопользователей «Гегаркуник», станции компаний “Юком”, «Вива-Армения» и “Телеком Армения”,
11։00-13։00 села Лернапат и Лернаджур,
11:00-12:00 частично село Баганис, села Воскеван и Воскепар, Воскепар МГЭС и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-16:30 Сарамас села Арцваберд,
11։00-12։00 улица М. Хоренаци — от площади Сахарова до перекрёстка с Мармашенским шоссе в городе Гюмри:
11։00-14։00 частично улицы Г. Шагиняна и Еритасардакан в городе Маралик Анийского региона,
11։00-16։00 села Джаджур, Джаджур Каяран, Сариар, Лернут Ахурянского региона:
По вопросам, связанными с потребленной электроэнергией, отключениями, Вашими правами или обязательствами, а также по любым другим вопросам жители города Ереван могут звонить по следующим круглосуточным номерам: 1-80 и 0 8000 0 180, а жители областей по круглосуточному номеру: 080000180․