Քննարկվել են ԶՈւ մարտական պատրաստականության, պատրաստության, զորքերի կառավարման արդյունքները (Տեսանյութ)
27/12/2025 09:58
Դեկտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ՝ նվիրված 2025 թվականի արդյունքների ամփոփմանը։
Հնչել են ՀՀ պետական և ԶՈւ օրհներգերը։
Նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդես է եկել ելույթով։
Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը, հանդես գալով զեկույցով, հանգամանալից ներկայացրել է ըստ ուղղությունների կատարված աշխատանքներն ու առաջիկա անելիքները։
Քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերի մարտական պատրաստականության,
պատրաստության, զորքերի կառավարման արդյունքները, բարոյահոգեբանական վիճակին և 2026 թվականի գերակա խնդիրներին վերաբերող հարցեր։
Մի շարք հանձնարարականներ եմ տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին՝ ԶՈւ պաշտպանունակությունն ամրապնդելու և ծառայությունն առավել արդյունավետ կազմակերպելու ուղղությամբ։
Նիստի ավարտին 2025 թվականին լավագույն ցուցանիշներ արձանագրած ստորաբաժանումների
հրամանատարներին հանձնվել են փոխանցիկ դրոշներ, հավաստագրեր և հուշանվերներ:

Обсуждены результаты боевой готовности, подготовки и управления вооруженными силами (видео)
26 декабря состоялось заседание коллегии при министре обороны, посвященное подведению итогов 2025 года.
Прозвучали государственный гимн и гимн Вооруженных сил Республики Армения.
Министр обороны Сурен Папикян выступил с речью.
Первый заместитель министра обороны, начальник Генерального штаба Вооруженных сил, генерал-лейтенант Эдвард Асрян, представив доклад, подробно изложил проделанную работу по каждому направлению и предстоящие задачи.
Обсуждались результаты боеготовности, подготовки и управления вооруженными силами Республики Армения, вопросы, связанные с морально-психологическим состоянием, и приоритетные задачи на 2026 год.
Сурен Папикян дал ряд указаний начальникам ответственных подразделений по укреплению обороноспособности Вооруженных сил и более эффективной организации службы.
В конце заседания командирам подразделений, показавших лучшие результаты в 2025 году, были вручены памятные флаги, сертификаты и сувениры.