Երկիրը ճգնաժամի մեջ է, քաղաքացիները` սոցիալական ճնշման տակ, իսկ պատգամավորները ստանում են 3 միլիոն դրամ պարգևավճար. Հայկ Ֆարմանյան
28/12/2025 13:32
«Մեր ձևով» ժողովրդական շարժման անդամ Հայկ Ֆարմանյանը գրել է.
«3.000.000 դրամ պարգևավճար` ինչի՞ համար.
Երկիրը ճգնաժամի մեջ է, քաղաքացիները` սոցիալական ճնշման տակ, իսկ ՀՀ ԱԺ պատգամավորները ստանում են 3 միլիոն դրամ տարեվերջյան պարգևավճար։
Ո՞ր արդյունքի համար,
Ո՞ր հաջողված աշխատանքի,
Ո՞ր լուծված խնդրի դիմաց։
Եթե չափանիշ և հաշվետվություն չկա, սա պարգևավճար չէ, սա ՊԵՏԱԿԱՆ ԲՅՈՒՋԵԻ ԵՎ 《ՀԵՐՈՍ ՀԱՐԿԱՏՈՒՆԵՐԻ》 ՀԱՇՎԻՆ ԻՆՔՆԱՊԱՐԳԵՎԱՏՐՈՒՄ Է...
Իսկ եթե, ըստ շրջանառվող լուրերի, այդ գումարներից իրականում մի մասը փոխանցվել է ՔՊ-ին (ՔՊ ցուցակով պատգամավոր առաջադրվելու անդամավճարի տեսքով), ապա սա ոչ այլ ինչ է, քան պետական միջոցների վատնում և պետբյուջեի օգտագործում ոչ նպատակային ձևով։
Հարկատուների գումարները կուսակցական հարցեր լուծելու համար չեն տրվում....։

Страна находится в кризисе, граждане — под социальным давлением, а депутаты получают премии в 3 миллиона драмов — Айк Фарманян
28/12/2025 18:07
Член народного движения «По-нашему» Айк Фарманян написал:
«Премия в размере 3 000 000 драмов — за что?
Страна находится в кризисе, граждане — под социальным давлением, а депутаты Национального собрания РА получают годовые премии в размере 3 миллионов драмов.
За какой результат?
За какую успешную работу?
За решение каких проблем?
Если отсутствуют критерии и отчётность, то это не премия — это самовознаграждение за счёт ГОСУДАРСТВЕННОГО БЮДЖЕТА и "ГЕРОЕВ-НАЛОГОПЛАТЕЛЬЩИКОВ".
А если, согласно циркулирующим слухам, часть этих средств на самом деле была перечислена партии «Гражданский договор» (в виде членского взноса за выдвижение кандидатом в депутаты по списку партии), то это не что иное, как растрата государственных средств и нецелевое использование государственного бюджета.
Деньги налогоплательщиков не предназначены для решения партийных вопросов…»