Սա հստակ ձևակերպված թալան է, բայց երբ Սամվել Կարապետյանը դուրս գա, նրանք էլ չեն կարողանալու թալանել, որովհետև գեղեցիկ կերպով կհեռանան․ Շիրազ Մանուկյանց (Տեսանյութ)
«Մեր ձևով» ժողովրդական շարժման անդամ Շիրազ Մանուկյանցը տեսանյութ է հրապարակել, որին կից գրել է.
«Ո՞վ է թալանողը… Տարածենք, թող հասկանան»։
Մանուկյանցը հիշեցնում է Փաշինյանի խոսքերը. «Թալանում են պետությունը, թալանում են երկիրը, թալանել են Ձեզ, թալանել են ձեր գրպանները և միշտ են թալանել»։ Ո՞վ էր այս տողերի հեղինակը, իհարկե, հենց նա, ով 2018 թվականին ամենաբարձրն էր խոսում սրա մասին։ 2021 թվականն էր, եկավ և ասեց, որ բանակն են թալանել, ամեն ինչ սրբել ու տարել են, ոչինչ չեն թողել, և ինքն էր ասում, որ վերադարձնողն է այդ թալանի։ Եվ ի՞նչ կատարվեց, նստեց աթոռին ու ամեն ինչ մոռացվեց։ Իսկ այսօր իր փոքրիկ խմբակին, պատգամավորներին 3 միլիոն դրամ պարգևավճար է տալիս։ Ինչի՞ համար, որ իրեն հավատարիմ են մնացել իր ստախոսությամբ։
Սա թալա՞ն չէ, իհարկե՝ թալան է, եթե պետությունից ամեն մեկին իր ստախոսության համար 3 միլիոն է տրվում, սա հստակ ձևակերպված թալան է, բայց երբ Սամվել Կարապետյանը դուրս գա, նրանք էլ չեն կարողանալու թալանել, որովհետև գեղեցիկ կերպով կհեռանան»։

Это чётко сформулированный грабёж, но когда Самвел Карапетян выйдет, они уже не смогут грабить — уйдут «красиво» — Шираз Манукянц (видео)
29/12/2025 10:44
Член народного движения «По-нашему» Шираз Манукянц опубликовал видео, сопроводив его следующим комментарием:
«Кто грабитель?.. Распространим — пусть поймут».
Манукянц напомнил высказывания Никола Пашиняна: «Грабят государство, грабят страну, ограбили вас, ограбили ваши карманы и всегда грабили». Кто автор этих строк? Разумеется, тот самый человек, который в 2018 году громче всех говорил об этом. В 2021 году он заявил, что ограбили армию — всё вычистили и унесли, ничего не оставили, и именно он, по его словам, должен был вернуть награбленное. И что произошло? Он сел в кресло — и всё было забыто. А сегодня он выплачивает своему узкому кругу, депутатам, премии по 3 миллиона драмов. За что? За то, что остались ему верны в его лжи.
«Разве это не грабёж? Конечно, это грабёж. Если из государственного бюджета каждому за его ложь выплачивают по 3 миллиона, это — чётко сформулированный грабёж. Но когда Самвел Карапетян выйдет, они уже не смогут грабить, потому что уйдут красиво», — заявил Манукянц.