Տեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը
29/12/2025 18:27
ԱԱԾ-ից հայտնում են.
«2025թ. դեկտեմբերի 29-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Սիմոնյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա․ Սիմոնյանը բացման խոսքում վերահաստատել է, որ անհայտ կորածների հարցը դիտարկվում է բացառապես որպես հումանիտար խնդիր։ Այնուհետև ներկայացվել են նախորդ նիստից հետո կատարված աշխատանքները, ձեռնարկված քայլերը՝ ուղղված անհայտ կորածների ճակատագրի պարզմանը։
Քննարկվել են հետագա պլանները՝ գալիք տարվա ընթացքում անհայտ կորած անձանց որոնողական աշխատանքների համակարգման և շահագրգիռ կողմերի հետ համագործակցության ամրապնդման վերաբերյալ։ Նիստի վերջում հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Սիմոնյանի կողմից տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ»։

Состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших лиц
СНБ РА сообщает:
«Под руководством директора Службы национальной безопасности РА А. Симоняна 29 декабря 2025 г. состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и без вести (местонахождение неизвестно) пропавших лиц.
В ходе заседания председатель комиссии, директор Службы национальной безопасности РА А. Симонян в своем вступительном слове подтвердил, что вопрос о пропавших без вести рассматривается исключительно как гуманитарный вопрос.
Затем была представлена информация о работе, проделанной со времени предыдущей встречи, и о шагах, предпринятых для выяснения судьбы пропавших без вести.
Обсуждены дальнейшие планы по координации поисковых работ пропавших без вести и укреплению сотрудничества с заинтересованными сторонами в следующем году. В конце заседания председатель комиссии — директор Службы национальной безопасности РА А. Симонян — дал соответствующие указания».