Հյուսիսային ցիկլոնն ու ձյունն ամբողջապես մաքրել են Երևանի օդը. Ավինյան (Տեսանյութ)
Երևանում այս պահի դրությամբ ամենապոտենցիալ աղտոտվող վայրերում, մասնավորապես 4-րդ կարգի ռիսկայնության կառուցապատման օբյեկտներում տեղադրված են օդի որակի 2-ական չափիչ սարքեր, այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Երևանում օդի որակի խնդիրը միայն Երևանի մասին չէ, ամբողջ Արարատյան գոգավորության մասին է։ Հիմնական խնդիրը պայմանավորված է մեր բնակլիկմայական պայմաններով»,-ասաց Ավինյանը։
Նա նշեց, որ հիմա օդի որակը լավ մակարդակում է, որովհետև հյուսիսային ցիկլոնն ու ձյունն ամբողջապես մաքրել են օդը։

Северный циклон и снег полностью очистили воздух Еревана — Авинян (видео)
На данный момент в самых потенциально загрязнённых районах Еревана, в частности на объектах строительства 4-го уровня риска, установлены по два измерительных прибора качества воздуха, сообщил мэр Еревана Тигран Авинян на встрече с журналистами.
«Проблема качества воздуха в Ереване касается не только города, но и всей Араратской котловины. Основная причина связана с нашими климатическими условиями», — отметил Авинян.
Он добавил, что сейчас качество воздуха находится на хорошем уровне, так как северный циклон и снег полностью очистили атмосферу.