Մեղրիին կվերադարձվի 2.1 հա մակերեսով հողամաս
Սյունիքի մարզի դատախազությունը 2025 թվականի ապրիլի 23-ին հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ 2.1 հա ընդհանուր մակերեսով 4 հողամասերի վերաբերյալ 2016 թվականի աճուրդներն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքներ կիրառելու պահանջներով:
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2025 թվականի դեկտեմբերի 23-ին բավարարել է Սյունիքի մարզի դատախազության՝ պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության հայցը: Վճռով անվավեր են ճանաչվել Մեղրի համայնքի Ալվանք բնակավայրում գտնվող՝ 0.9 հա, 0.2 հա, 0.4 հա և 0.6 հա մակերեսով հողամասերի վերաբերյալ 2016 թվականի մայիսի 16-ի և 2016 թվականի հունիսի 20-ի աճուրդները:
Վճիռն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքին կվերադարձվի 2.1 հա ընդհանուր մակերեսով հողամաս:

Земельный участок площадью 2,1 га будет возвращен общине Мегри
Прокуратура Сюникской области 23 апреля 2025 года подала иск в Антикоррупционный суд с требованием признать недействительными аукционы 2016 года по четырём земельным участкам общей площадью 2,1 га и применить последствия их недействительности.
Антикоррупционный суд 23 декабря 2025 года удовлетворил иск прокуратуры Сюникской области о защите государственных (муниципальных) интересов. Решением суда признаны недействительными аукционы, проведённые 16 мая и 20 июня 2016 года, по земельным участкам в населённом пункте Алванк общины Мегри площадью 0,9 га, 0,2 га, 0,4 га и 0,6 га.
После вступления решения в законную силу земельный участок общей площадью 2,1 га будет возвращён общине Мегри Сюникской области.