Երևանում և մարզերում էլեկտրաէներգիայի անջատումներ են սպասվում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11:00–17:00 Քեռու փողոց 35, 37, 39, 52/1, 58, 58/1 շենքեր և 1–16, 11–44, 38, 45–99 առանձնատներ, Դումանի փողոց 1–3, 51, 58, 67/3 շենքեր և 2–12Ա, 22–51/1, 12–25/2 առանձնատներ, Շահսուվարյան փողոց 3–9 շենքեր, Կոմիտասի պողոտա 2–8, 59/7, 61 շենքեր, Բաղրամյան պողոտա 60–66Ա շենքեր, Համբարձումյան փողոց 2–6, 10–45/2, 14–111/3, 18–121, 71–75 շենքեր և 5Ա, 37–67Ա, 111–121 առանձնատներ, Բարբյուսի փողոց 7, 9, 11, 30 շենքեր և 1–7, 16–38Ա առանձնատներ, Սեպուհի փողոց 14 շենք և 1–19 առանձնատներ, Ներսիսյան փողոց 3, 14/1 շենքեր, Կիևյան փողոց 5, 11–17 շենք, Սևաստոպոլյան փողոց 39 շենքեր և 8–26 առանձնատներ, Հակոբյան փողոց 1, 6, 7, 8, 8/2, 9/1, 10, 11, 12 շենքեր, Կալենցի փողոց 3–47/3 առանձնատներ, Արաբկիր 38 փողոց 1–10 առանձնատներ, Գյուլբենկյան փողոց 24, 36–40, 39Բ, 41 շենքեր, Արամ Խաչատրյան փողոց 1, 2Ա, 4, 6, 8 շենքեր և 1–19, 5–17 առանձնատներ, Էմինի փողոց 2/1, 2/2, 4, 12 շենքեր, Բակունցի փողոց 1 շենք և 1–18, 7–15 առանձնատներ, թիվ 130 դպրոց, Սունդուկյան փողոց 13–15/4, 24–29, 26–28, 90–98 շենքեր և 44Ա–64Ա առանձնատներ, Հր.Քոչարի փողոց 14–14/2, 22–24 շենքեր, Փափազյան փողոց 11, 13, 15 շենքեր, Ավետիսյան փողոց 25–43, 47–70/1, 53/1, 67, 74, 76–118Ա, 112–118 շենքեր և 45–65 առանձնատներ, թիվ 148 դպրոց, Վաղարշյան փողոց 12/12 շենքեր և 10/6 առանձնատուն, Գուլակյան փողոց 56–85 առանձնատներ,
11:00–14:00 Ավան Առինջ՝ 2/1, 2/8, 3/1, 3/12, 3/2, 3/5, 3/6, 3/8 շենքեր և հարակից տարածքների առանձնատներ, «Արարատբանկ» ՓԲԸ-ի Ավան-Առինջի մասնաճյուղի շենք, «Հայռուսգազ» ՓԲԸ, «Ավագ Սերունդ», «Թոնրավան», «Նոր Զովք», «Ոսկե Ագա», «Պրես Ստենդ» ՍՊԸ-ներ, «Ավան-Առինջ-1» համատիրության շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00–14:00 Նոր Նորք 1-ին զանգված՝ Նանսենի փողոց 19, 21/2, 21/1 շենքեր, Ջուղայի փողոց 4/1, 2, 4 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Դավիթ Մալյան փողոց 15/16, 17/18 շենքեր, «Արբաբ Ֆյուչ», «Իլանկա», «Մատ և Պոլ», «Մուլտի Պակ», «Նուշիկ Ասոցիացիա», «Շինարար Բար», «Վես», «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ներ, «Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Աագածոտնի մարզի՝
12:00-15:00 Թալին քաղաք մասնակի,
11։00-15։30 Մխչյան գյուղ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչբաժանորդներ,
11:00–14:00 Ծովագյուղ բնակավայրն ամբողջությամբ, «Գեղեցկուհի Անահիտ», «ՆԱ Պրոդակշն», «Վաղարշակ և Արսեն», «Բետոն Ուզել», «Էվան», «Թիմ Սիստեմս» ՍՊԸ-ներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-12։00 Տաշիր քաղաք՝ 5-14 թաղամասեր, Երևանյան, Էրեբունի, Պուշկինի, Աբովյան, Դեմիրճյան, Գագարինի, Նաիրի, Կրուպսկայա, Շիրազի, Գետափնյա, Դպրոցակաների, Լճափնայ Օրջոնիկիձեի, Արևային, Լատիշական փողոցներ,

ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 29 декабря текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
11:00–17:00 жилые дома №35, 37, 39, 52/1, 58, 58/1 и частные дома №1–16, 11–44, 38, 45–99 на улице Керу, жилые дома №1–3, 51, 58, 67/3 и частные дома №2–12А, 22–51/1, 12–25/2 на улице Думана, жилые дома №3–9 на улице Шахсуваряна; жилые дома №2–8, 59/7, 61 на проспекте Комитаса; жилые дома №60–66А на проспекте Баграмяна; жилые дома №2–6, 10–45/2, 14–111/3, 18–121, 71–75 и частные дома №5А, 37–67А, 111–121 на улице Амбарцумяна; жилые дома №7, 9, 11, 30 и частные дома №1–7, 16–38А на улице Барбюса; жилой дом №14 и частные дома №1–19 на улице Сепуа; жилые дома №3, 14/1 на улице Нерсисяна; жилые дома №5, 11–17 на улице Киевян; жилой дом №39 и частные дома №8–26 на улице Севастопольян; жилые дома №1, 6, 7, 8, 8/2, 9/1, 10, 11, 12 на улице Акобяна; частные дома №3–47/3 на улице Каленца; частные дома №1–10 на 38-й улице Арабкира, жилые дома №24, 36–40, 39Б, 41 на улице Гюльбенкяна; жилые дома №1, 2А, 4, 6, 8 и частные дома №1–19, 5–17 на улице Арама Хачатряна; жилые дома №2/1, 2/2, 4, 12 на улице Эмина; жилой дом №1 и частные дома №1–18, 7–15 на улице Бакунца; школа №130; жилые дома №13–15/4, 24–29, 26–28, 90–98 и частные дома №44А–64А на улице Сундукяна; жилые дома №14–14/2, 22–24 на улице Ерванда Кочара; жилые дома №11, 13, 15 на улице Папазяна; жилые дома №25–43, 47–70/1, 53/1, 67, 74, 76–118А, 112–118 и частные дома №45–65 на улице Аветисяна; школа №148; жилой дом №12/12 и частный дом №10/6 на улице Вагаршяна; частные дома №56–85 на улице Гулакяна,
11:00–14:00 Аван-Ариндж: жилые дома №2/1, 2/8, 3/1, 3/12, 3/2, 3/5, 3/6, 3/8 и частные дома на прилегающих территориях; здание филиала Аван-Ариндж ЗАО «Араратбанк»; ЗАО «Айрусгаз»; ООО «Аваг Серунд», «Тонраван», «Нор Зовк», «Воске Ага», «Пресс Стенд»; здание кондоминиума «Аван-Ариндж-1» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами).
11:00–14:00 Нор Норк 1-й массив: жилые дома №19, 21/2, 21/1 на улице Нансена; жилые дома №4/1, 2, 4 на улице Джугаи и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), жилые дома №15/16, 17/18 на улице Давита Мальян, «Арбаб Фьючерс», «Иланка», «Мэт и Пол», «Мульти Пак», «Нушик ассоциация», «Шинарар бар», «Вес», ООО «Флэш», ЗАО «Веолия Джур», и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
12:00-15:00 частично город Талин,
11։00-15։30 частично село Мхчян и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00–14:00 Населённый пункт Цовагюх — полностью, ООО «Гехецкуи Анаит», ООО «НА Продакшн», ООО «Вагаршак и Арсен», ООО «Бетон Узел», ООО «Эван», ООО «Тим Системс» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11։00-12։00 кварталы №5–14, улицы Ереванян, Эребуни, Пушкина, Абовяна, Демирчяна, Гагарина, Наири, Крупская, Шираза, Гетапня, Дпроцаканнери, Лчапня, Орджоникидзе, Ареваин и Латишакан в городе Ташир,