«Գործ ունենք հերթական քաղաքական հետապնդման հետ». Խուզարկում են «Հայրենիք» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Խաչիկ Գալստյանի բնակարանը
29/12/2025 23:46
«Հայրենիք» կուսակցության գլխավոր քարտուղար  Խաչիկ Գալստյանի բնակարանը խուզարկում են։ Այդ մասին հայտնել է «Հայրենիք» կուսակցության առաջնորդ Արթուր Վանեցյանը։
«Այս պահին ինձ դեռևս անհայտ պատճառով Հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչները խուզարկում են «Հայրենիք» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Խաչիկ Գալստյանի բնակարանը:
Մանրամասները դեռևս հստակ չեն, բայց կասկած չի կարող լինել, որ գործ ունենք հերթական քաղաքական հետապնդման հետ»,- սոցցանցի իր էջում գրել է Արթուր Վանեցյանը։

«Очередное политическое преследование» - обыск проводится в квартире генсека оппозиционной в Армении партии «Отечество»
29/12/2025 23:46
В квартире генерального секретаря партии «Отечество» Хачика Галстяна проводится обыск. Об этом сообщил в соцсетях председатель партии «Отечество», бывший директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян.
«В данный момент по пока неизвестным мне причинам следователи Антикоррупционного комитета проводят обыск в квартире генерального секретаря партии «Отечество» Хачика Галстяна.
Подробности пока неизвестны, но не может быть никаких сомнений в том, что мы имеем дело с очередным политическим преследованием», - отметил Ванецян.