Միասին աշխատում ենք խաղաղության հաստատման շուրջ. ԱՄՆ դեսպանի Ամանորի ուղերձը (Տեսանյութ)
«Տոներին ընդառաջ՝ շնորհակալ լինելու առիթներ շատ կան։  2025թ-ին հայ-ամերիկյան հարաբերություններն ավելի մեծ առաջընթաց են գրանցել, քան Հայաստանի անկախացումից ի վեր որևէ այլ տարում։ Մեր հարաբերությունները հասել են ռազմավարական գործընկերության մակարդակի:
Նախագահ Թրամփի հետ Սպիտակ տանը կայացած պատմական հանդիպման ընթացքում նախանշվեց մեր համագործակցության շրջանակային տիրույթը, որը տասնամյակներ շարունակ ուղենիշ կլինի մեր ընթացքի համար։
Միասին մենք աշխատում ենք տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման շուրջ: Մեկնարկում ենք նաև նոր հայ-ամերիկյան նախաձեռնություններ տեխնոլոգիաների, էներգետիկայի, կապուղիների և անվտանգության ասպարեզներում, որոնք կնպաստեն բարգավաճմանն ու կայունությանը։
ԱՄՆ դեսպանության բոլոր աշխատակցերի անունից շնորհակալություն եմ հայտնում բարեկամության և գործընկերության համար։ Ձեզ և ձեր ընտանիքներին մաղթում եմ ամենայն բարիք: Թող գալիք տարին լինի խաղաղության և ուրախության  տարի։

Вместе работаем над установлением мира — новогоднее послание посла США (видео)
«В преддверии праздников есть множество поводов для благодарности. В 2025 году армяно-американские отношения достигли большего прогресса, чем в любой другой год с момента независимости Армении. Наши отношения вышли на уровень стратегического партнерства.
Во время исторической встречи в Белом доме с президентом Трампом были очерчены рамки нашего сотрудничества, которые на протяжении десятилетий будут ориентиром для нашего дальнейшего взаимодействия.
Мы вместе работаем над укреплением мира в регионе. Также запускаются новые армяно-американские инициативы в области технологий, энергетики, коммуникаций и безопасности, которые будут способствовать процветанию и стабильности.
От имени всех сотрудников Посольства США выражаю благодарность за дружбу и партнерство. Желаю вам и вашим семьям всего наилучшего. Пусть наступающий год станет годом мира и радости.