Միասին աշխատում ենք խաղաղության հաստատման շուրջ. ԱՄՆ դեսպանի Ամանորի ուղերձը (Տեսանյութ)
«Տոներին ընդառաջ՝ շնորհակալ լինելու առիթներ շատ կան։  2025թ-ին հայ-ամերիկյան հարաբերություններն ավելի մեծ առաջընթաց են գրանցել, քան Հայաստանի անկախացումից ի վեր որևէ այլ տարում։ Մեր հարաբերությունները հասել են ռազմավարական գործընկերության մակարդակի:
Նախագահ Թրամփի հետ Սպիտակ տանը կայացած պատմական հանդիպման ընթացքում նախանշվեց մեր համագործակցության շրջանակային տիրույթը, որը տասնամյակներ շարունակ ուղենիշ կլինի մեր ընթացքի համար։
Միասին մենք աշխատում ենք տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման շուրջ: Մեկնարկում ենք նաև նոր հայ-ամերիկյան նախաձեռնություններ տեխնոլոգիաների, էներգետիկայի, կապուղիների և անվտանգության ասպարեզներում, որոնք կնպաստեն բարգավաճմանն ու կայունությանը։
ԱՄՆ դեսպանության բոլոր աշխատակցերի անունից շնորհակալություն եմ հայտնում բարեկամության և գործընկերության համար։ Ձեզ և ձեր ընտանիքներին մաղթում եմ ամենայն բարիք: Թող գալիք տարին լինի խաղաղության և ուրախության  տարի։

Together, we are advancing peace in the region: U.S. Ambassador extends a holiday message
“As we gather to celebrate this holiday season, we have much to give thanks for. U.S.-Armenia relations have advanced further in 2025 than in any year since Armenian independence.
We have elevated our relationship to a Strategic Partnership, and at an historic meeting with President Trump at the White House we have set a framework for cooperation that will endure for decades.
Together, we are advancing peace in the region and launching new U.S.–Armenia initiatives in technology, energy, connectivity and security which will enhance prosperity and stability.
From all of us at the U.S. Embassy Yerevan, thank you for your friendship and partnership. May you and your families be blessed this holiday season, and may the coming year bring peace a joy.