Հանրապետության ողջ տարածքում ներկա պահին հոսանքազրկված բնակավայրեր չկան. ՀԷՑ
«Չնայած սաստիկ ցրտին, (ինչպես հայտնում է ՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը՝ այս գիշեր հանրապետությունում գրանցվել է ամենացածր ջերմաստիճանը՝ -37.0°C, Շիրակի մարզի Աշոցք բնակավայրում) «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության մասնագիտական և հերթապահ ստորաբաժանումները պատվով իրականացնում են իրենց առջև դրված խնդիրները։
Վաղ առավոտից վթարավերականգնողական աշխատանքներ են իրականացվել Շիրակի մարզի գ. Կամո բնակավայրի ԼՏԵ 4035 լրակազմ տրանսֆորմատորային ենթակայանում, ինչպես նաև Գեղարքունիքի մարզի գ. Երանոս և ք. Մարտունու բնակավայրերում, ինչի արդյունքում այս պահին էլեկտրամատակարարումը բոլոր ուղղություններով ամբողջապես վերականգնված է։
Շնորհակալություն ենք հայտնում մեր գործընկերներին՝ ցուցաբերած բարձր պատասխանատվության և այս տոնական օրերին առանց դադարի, անձնվեր և բարեխիղճ աշխատանքի համար»,-նշված է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ։

В настоящее время на всей территории республики нет ни одного населенного пункта без электроснабжения — ЭСА
03/01/2026 17:30
В настоящее время на всей территории республики нет населенных пунктов, оставшихся без электричества. Об этом сообщает отдел по связям с общественностью и корпоративным делам компании «Электрические сети Армении».
«Несмотря на сильные морозы (по сообщению ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» Министерства окружающей среды, сегодня ночью в поселке Ашоцк Ширакской области была зафиксирована самая низкая температура в республике – -37,0°C), профессиональные и дежурные подразделения компании «Электрические сети Армении» добросовестно выполняют поставленные перед ними задачи.
С раннего утра ведутся работы по ликвидации последствий аварии на трансформаторной подстанции ЛТЕ 4035 в селе Камо Ширакской области, а также в селах Еранос и Мартуни Гегаркуникской области, в результате которых на данный момент полностью восстановлено электроснабжение во всех направлениях»,- говорится в заявлении компании.