Սուրեն Պապիկյանն իր բուն գործով զբաղվելու փոխարեն՝ «գերազանցիկի» պես մաս է կազմում փաշինյանական կեղծ պատարագների մասսովկան ապահովող շրջիկ թատերախմբին. Գեղամ Մանուկյան
Այսօր երեկոյան Սուրբ Ծննդյան ճրագալույցի Սուրբ Պատարագին մարդաշատ էր ևս ՀՀ Զինված ուժերի հոգեւոր առաջնորդությանը փոխանցված Քանաքեռի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցին։ Նրանց թվում ինչպես միշտ շատ էին զինծառայողները։ Սակայն բարձրագույն հրամանատարական կազմը չկար, այս մասին հայտնել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավաոր Գեղամ Մանուկյանը։
«Չկար նաեւ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ավելի ճիշտ՝ երբեք ոտք չի դրել ՀՀ պաշտպանության նախարարությանը տարիներ առաջ փոխանցված եկեղեցի։
Դե շեֆը կջղայնանա, չէ որ իբրեւ Հայ Առաքելական եկեղեցու կարգապահ հոգեւորականներ, Սուրբ եւ Անմահ Պատարագին նրանք չեն զեղջում Ամենայն Հայոց Հայրապետի անունը։
Պապիկյանն իր բուն գործով զբաղվելու, զինված ուժերը քաղաքականությունից հեռու պահելու փոխարեն, «գերազանցիկի» պես մաս է կազմում փաշինյանական կեղծ պատարագների մասսովկան ապահովող շրջիկ թատերախմբին։
Այսօր էլ զգաստ կանգնած Սուրբ Սարգիս եկեղեցու դիմաց էր սպասում շեֆի ժամանմանը։
Առիթ ունեցել եմ նրան զգուշացնել այս կեղտոտ արշավին իբրեւ պաշտպանության նախարար իր ակտիվության անթույլատրելիության մասին։ Բայց զուր, իրեն «ֆյուրերիկի» պահանջը վեր է բոլոր գրված ու չգրված իրավական ու բարոյական օրենքներից»,- նշել է պատգամավորը։

Сурен Папикян вместо исполнения своих прямых обязанностей участвует в «массовке» фальшивыюых литургий Пашиняна — Гегам Манукян
Сегодня вечером на церемонии зажжения рождественских лампад (Чрагалуйц) в церкви Святой Богородицы в Канакере, переданной в духовное руководство Вооруженных Сил Республики Армения, присутствовали многие военнослужащие. Однако высшего командного состава не было, об этом сообщил депутат фракции «Армения» в НС Гегам Манукян.
«Также отсутствовал министр обороны Сурен Папикян — точнее, он никогда не посещал церковь, переданную Министерству обороны несколько лет назад.
Шеф, конечно, раздражается, ведь, как предполагается, священнослужители Армянской апостольской церкви не должны нарушать порядок и произносить имя Католикоса всех армян во время Святой и Бессмертной литургии.
Однако Папикян вместо того, чтобы заниматься своими прямыми обязанностями и держать вооружённые силы вне политики, выступает словно «отличник» в составе кочующей труппы, обеспечивающей массовку фальшивых литургий Пашиняна.
Сегодня он, бдительно стоя у церкви Святого Саргиса, ожидал прибытия шефа.
Мне уже доводилось предупреждать его о недопустимости такой активности в качестве министра обороны в этой грязной кампании против Церкви, однако тщетно: он считает приказ «фюрера» выше всех писаных и неписаных правовых и моральных норм», — отметил депутат.