Դատական գործընթացները հայաստանյան քաղաքական օրակարգի անբաժանելի մասն են դարձել. Տիգրան Աբրահամյան
Տարբեր ընդդիմախոսների նկատմամբ քաղաքական հետապնդումներն ու ըստ այդմ` դատական գործընթացները հայաստանյան քաղաքական օրակարգի անբաժանելի մասն են դարձել, այս մասին գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Այսօր «Սրբազան պայքարի» գործով դատական նիստն է, որով 18 մարդ ապօրինի հետապնդվում է, վաղը Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի գործով առաջին դատն է, որտեղ նաև վերջիններիս խափանման հարցն է քննարկվելու:
Առաջիկա երկուշաբթի Մասիսի նախկին քաղաքապետ, ՀՀԿ խորհրդի անդամ Դավիթ Համբարձումյանի գործով դատն է վերաքննիչ դատարանում:
Երկար ձգձգումներից հետո առաջիկայում նաև Միքայել Սրբազանի գործով վերաքննիչ նիստ կա, որը դեկտեմբերին իշխանությունը տապալել է ու փորձում է առավելագույնս ուշ ժամկետում անցկացնել:
Սրանք են ավտորիտարիզմի բաստիոնի բերած բարքերն ու արևմտյան կենտրոնների հովանավորած արժեքները»,- նշել է պատգամավորը։

Судебные процессы стали неотъемлемой частью политической повестки Армении — Тигран Абрамян
Политические преследования в отношении различных оппонентов и, как следствие, судебные разбирательства стали неотъемлемой частью политической повестки Армении. Об этом написал секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Сегодня состоится судебное заседание по делу "Священной борьбы", в рамках которого 18 человек подвергаются незаконному преследованию. Завтра пройдет первое судебное заседание по делу Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна, где также будет рассмотрен вопрос об избрании меры пресечения в отношении последних.
В ближайший понедельник в Апелляционном суде состоится заседание по делу бывшего мэра Масиса, члена совета Республиканской партии Армении Давида Амбарцумяна.
После длительных затягиваний в ближайшее время запланировано и апелляционное заседание по делу архиепископа Микаела, которое в декабре было сорвано властями, и теперь предпринимаются попытки провести его в максимально поздние сроки.
Таковы нравы бастиона авторитаризма и ценности, продвигаемые при покровительстве западных центров», — отметил депутат.