Նիկոլ Փաշինյանը հավատացրեց, թե տեղյակ չէ, որ իրեն միացած տիրադավ Վազգեն Միրզախանյանը, ինչպես ինքն է սիրում ասել, դпմփել է քահանայի կնոջը (Տեսանյութ)
08/01/2026 13:39
Լրագրողն այսօր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից հետաքրքրվեց՝ հարց տալիս կարո՞ղ է օգտագործել «դոմփել» բառը, Նիկոլ Փաշինյանն էլ դրական պատասխան տվեց։
Լրագրողը Նիկոլ Փաշինյանին հարցրեց՝ տեղյա՞կ է, որ իրեն միացած տիրադավ Վազգեն Միրզախանյանը, երբ Վիրահայոց թեմի առաջնորդն էր, սեռական ինտիմ կապի մեջ է եղել քահանաներից մեկի կնոջ հետ։
«Կամ, ինչպես Դուք եք ասում, դոմփել է քահանայի կնոջը։ Այս մարդու միջոցով ինչպե՞ս եք փորձում պայքարել սրբապղծության դեմ, ինքը պի՞ղծ է, թե՞ սուրբ է, մաքրամաքուր է»,- հետաքրքրվեց լրագրողը։
Նիկոլ Փաշինյանը հավատացրեց, թե նման տեղեկություն չունի տիրադավ Վազգեն Միրզախանյանի մասին։
«Բայց ես ասեմ նաև, որ մեզնից որևէ մեկն անմեղ կամ սուրբ ձևանալու մտադրություն ու կանխավարկած չունի»,- ասաց նա։

Никол Пашинян заявил, что не располагает информацией о скандальных обвинениях в адрес предателя Вазгена Мирзаханяна (видео)
08/01/2026 14:37
Сегодня журналист спросил премьер-министра Никол Пашиняна, знает ли он о скандальных обвинениях в адрес Вазгена Мирзаханяна, который присоединился к нему, вступил в связь с женой священника.
Журналист отметил: «Через действия этого человека как вы пытаетесь бороться с осквернением святынь — он чист или нет?»
Никол Пашинян заверил, что не располагает подобной информацией о Вазгене Мирзаханяне:
«Но я также скажу, что никто из нас не претендует на то, чтобы выглядеть безгрешным или святым», — добавил премьер.