Վազգեն Սաղաթելյանի ու Նարեկ Սամսոնյանի կալանքը երկարաձգվեց ևս 3 ամսով. Նարեկ Սամսոնյանն անժամկետ հացադուլ է հայտարարում (Տեսանյութ)
09/01/2026 15:52
Երևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը՝ դատավոր Մանվել Շահվերդյանի նախագահությամբ, որոշեց երեք ամիս ժամկետով երկարաձգել «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքի ժամկետը։
Նարեկ Սամսոնյանը դատարանում հայտարարեց՝ անժամկետ հացադուլ է հայտարարում։
«Հայտարարում եմ անժամկետ հացադուլ՝ այս խայտառակության շարունակականությունը դադարեցնելու պահանջով»,- ասաց նա։

Арест Вазгена Сагателяна и Нарека Самсоняна продлён ещё на три месяца: Нарек Самсонян объявил бессрочную голодовку (видео)
09/01/2026 15:59
Суд общей юрисдикции города Еревана по уголовным делам под председательством судьи Манвела Шахвердяна постановил продлить срок содержания под стражей соавторов подкаста «Имнемними» — Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна — ещё на три месяца.
В зале суда Нарек Самсонян заявил о начале бессрочной голодовки.
«Я объявляю бессрочную голодовку с требованием прекратить продолжение этого позора», — сказал он.