Ամոթ էլ է ասելը, մեկ-մեկ երազում էի տեսնում, թե ոնց եմ Մագնուսին հաղթում
Ամոթ էլ է ասելը, մեկ-մեկ երազում տեսնում էի՝ Մագնուսին ոնց եմ հաղթում, արթնանում, ասում էի՝ այսքան կրած դիրք եմ ունեցել էս մարդու դեմ, ո՞նց չեմ կարողանում իրեն հաղթել, Նարեկ Ամիրխանյանի Rearrange հաղորդման շրջանակներում ասել է շախմատի աշխարհի չեմպիոն Լևոն Արոնյանը։
«Հետո մի պահ հետը հավաքների գնացի, պարապեցինք, իրար հետ ժամանակ անցկացրինք, ու սկսեցի իրեն հասկանալը մարդկայինով։ Հասկացա, թե իրեն ինչը դուր չի գալիս շախմատում։ Մինչ այդ չէի հասկանում, ինքը մոտ 15 տարեկան էր, իրեն մի քանի անգամ կրել էի, բայց չէի հասկանում։ Այդ հավաքից հետո 4-5 անգամ կրեցի անընդմեջ, արդեն վստահ եմ խաղում»,-ասել է Լևոն Արոնյանը։

Даже стыдно говорить: иногда мне снилось, как я побеждаю Магнуса — Левон Аронян
«Даже стыдно признаться, иногда мне во сне снилось, как я побеждаю Магнуса. Просыпался и думал: у меня ведь было столько выигранных позиций против этого человека — как же так получается, что я не могу его обыграть?» — заявил чемпион мира по шахматам Левон Аронян в программе Rearrange Нарека Амирханяна.
«Потом в какой-то момент мы вместе поехали на сборы, тренировались, проводили время вместе, и я начал понимать его по-человечески. Я понял, что ему не нравится в шахматах. До этого я не понимал: ему было около 15 лет, я несколько раз его обыгрывал, но всё равно не понимал. После тех сборов я обыграл его 4–5 раз подряд и уже стал играть уверенно», — рассказал Левон Аронян.