Արփինե Սարգսյանին են ներկայացվել կատարված աշխատանքներն ու անելիքները․ տրվել են հանձնարարականներ
ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանն անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն: Մասնակցում էր ՆԳ նախարարության, ենթակա ծառայությունների, կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավար կազմը։
Նախարարին են ներկայացվել 2025 թվականին իրականացված միջոցառումները, ձեռքբերումներն ու բացթողումները, 2026 թվականին նախատեսված առաջնահերթություններն ու կոնկրետ ուղղություններով ծրագրերը։
Նախարար Սարգսյանը հանձնարարել է ապահովել 2025 թվականին ախտորոշված խնդիրների լուծումը և 2026 թվականի առաջին կիսամյակի համար նախատեսված առաջնահերթությունների ամբողջական կատարումը՝ սահմանված ժամկետում։
Արփինե Սարգսյանը հանձնարարել է ՆԳ նախարարության շրջանակում ամբողջացնել թվայնացման քարտեզը՝ ներառելով արդեն իսկ թվայնացված և ընթացիկ թվայնացման բաղադրիչներն ու պլանները, որոնք առաջիկայում կիրականացվեն։
Տրվել են հանձնարարություններ նախարարության ենթակա բոլոր մարմիններին՝ իրենց գործառույթների շրջանակում համապատասխան ուղղություններով աշխատանքներն ապահովելու վերաբերյալ։
Ենթակա աշխատակիցների աշխատանքի իրական ծավալներին ծանոթանալու և տեղում կազմակերպչական ու տեխնիկական խնդիրներն արձանագրելու նպատակով ներկայացվել է առաջարկ, որ ղեկավարներն աշխատանքային մեկ օր անցկացնեն ենթակա ծառայություններում՝ անմիջականորեն մասնակցելով ստորաբաժանումների գործառույթների իրականացմանը։
Նախարարը դրական գնահատելով առաջարկը՝ հանձնարարել է կազմակերպել համապատասխան գործընթացը ստորաբաժանումներում։

Министр внутренних дел Арпине Саргсян ознакомилась с проделанной работой и планами на будущее — даны соответствующие поручения
10/01/2026 11:09
Министр внутренних дел Арпине Саргсян провела рабочее совещание с участием руководства Министерства внутренних дел, подведомственных служб и структурных подразделений.
Министру были представлены мероприятия, проведённые в 2025 году, достигнутые результаты и упущения, а также приоритеты и конкретные программы по направлениям, запланированные на 2026 год.
Министр Саргсян поручила обеспечить решение выявленных в 2025 году проблем и полное выполнение приоритетов, намеченных на первое полугодие 2026 года, в установленные сроки.
Арпине Саргсян поручила в рамках Министерства завершить разработку карты цифровизации, включив в неё уже оцифрованные и находящиеся в процессе цифровизации компоненты, а также планы, которые будут реализованы в ближайшее время.
Были даны поручения всем подведомственным органам министерства по обеспечению работы в рамках их функций в соответствующих направлениях.
С целью ознакомления с фактическим объёмом работы сотрудников и выявления организационных и технических проблем на местах было предложено, чтобы руководители провели один рабочий день непосредственно в подчинённых службах, участвуя в реализации функций подразделений.
Министр положительно оценила эту инициативу и поручила организовать соответствующий процесс в подразделениях.