Հայաստանում շարունակվում է ընտրովի արդարադատության ամոթալի պրակտիկան․ Ռուբեն Մխիթարյան
«Այսօր հերթական անգամ տեսնում ենք, թե ինչպես է ՀՀ-ում շարունակվում ընտրովի արդարադատության ամոթալի պրակտիկան։
Մի դեպքում Սամվել Կարապետյանի վերաբերյալ դատախազությունը բողոք է ներկայացնում՝ նրան կրկին կալանավորելու պահանջով, մյուս դեպքում իմ ազատ արձակման դեմ ներկայացվում է վճռաբեկ բողոք։
Սա արդեն իրավական գործընթաց չէ։ Սա քաղաքական հաշվեհարդար է։ Սա ճնշում է այն մարդկանց նկատմամբ, ովքեր չեն ենթարկվում գործող իշխանական կամքին։
Երբ նույն դատախազությունը տարբեր մարդկանց նկատմամբ կիրառում է տարբեր չափանիշներ, դա ոչ թե արդարադատություն է, այլ ընտրովի պատժամիջոցների համակարգ։

В Армении продолжается позорная практика избирательного правосудия — Рубен Мхитарян
«Сегодня мы вновь видим, как в Республике Армения продолжается позорная практика избирательного правосудия.
В одном случае прокуратура подаёт жалобу с требованием вновь арестовать Самвела Карапетяна, в другом — против моего освобождения подаётся кассационная жалоба.
Это уже не юридический процесс. Это политическая расправа. Это давление на людей, которые не подчиняются воле действующей власти.
Когда та же прокуратура применяет разные стандарты к разным людям, это не правосудие, а система избирательных наказаний.