«Եղեք զգոն, ուշադիր, պատասխանատու, հոգատար՝ միմյանց ու հայրենիքի նկատմամբ». ձմեռային զորակոչը՝ Բերդում
12/01/2026 13:18
Այսօր Բերդ համայնքում մեկնարկել է 2026թ.-ի ձմեռային զորակոչը: Պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության է մեկնել Բերդ համայնքից ՀՀ զինված ուժերի կազմը համալրող զորակոչիկների առաջին խումբը:
Բերդ քաղաքի և հարակից գյուղերի հոգևոր հովիվ Տեր Արամ քահանա Միրզոյանը Տերունական աղոթք է բարձրացրել, այնուհետև իր օրհնության խոսքն ու բարեմաղթանքները հղել զորակոչիկներին:
Զորակոչիկներին խաղաղ, անփորձանք ծառայություն և բարի վերադարձ է մաղթել համայնքի ղեկավար Աստղիկ Հակոբյանը. «Հարգելի՛ ծնողներ, համայնքի անունից շնորհակալություն եմ հայտնում ձեզ հայրենասեր որդիներ դաստիարակելու համար: Սիրելի՛ զորակոչիկներ, այսօր ձեր հերթն է՝ ստանձնելու հայրենքի պաշտպանության սուրբ գործը: Վստահ եմ, որ այն իրականացնելու եք արժանապատվորեն, որովհետև ձեր երակներով հոսում է քաջ տավուշեցու արյունը:
Սիրելի՛ տղաներ, խնդրում եմ ձեզ՝ եղեք զգոն, ուշադիր, պատասխանատու, հոգատար՝ միմյանց ու հայրենիքի նկատմամբ: Թո՛ղ Աստծո օրհնությունն ու մեր բոլորիս աղոթքը հովանի լինեն ձեզ: Խաղաղությամբ իրականացնեք ծառայությունը, վերադառնաք ձեր օջախներ, շենացնեք, ծաղկեցնեք ձեր տունը: Կեցցե՛ք դուք և կեցցե՛ Հայոց բանակը»:

«Будьте бдительны, внимательны, ответственны и заботливы — друг к другу и к Родине»: зимний призыв в общине Берд
12/01/2026 14:18
Сегодня в общине Берд начался зимний призыв 2026 года. Первая группа призывников из общины Берд отправилась пополнять ряды Вооруженных сил Республики Армения.
Духовный пастырь города Берд и близлежащих сел, священник отец Арам Мирзоян, вознес молитву перед Богом, а затем обратился к призывникам с благословением и напутствиями.
Глава общины Астхик Акопян пожелала призывникам мирной и безоблачной службы и благополучного возвращения домой: «Уважаемые родители, от имени всей общины выражаю вам благодарность за воспитание патриотичных сыновей. Дорогие призывники, сегодня ваша очередь взять на себя священный долг защиты Родины. Я уверена, что вы выполните его достойно, потому что в ваших жилах течет кровь отважных тавушцев.
Дорогие ребята, прошу вас: будьте бдительными, внимательными, ответственными и заботливыми — друг к другу и к Родине. Пусть благословение Божие и молитвы всех нас будут вашей защитой. Исполняйте службу с миром, возвращайтесь в свои дома, благоустройте их. Да здравствуете вы и да здравствует Армянская армия!»