Զինծառայողների 73 տոկոսը հաղթահարել է ատեստավորման շեմը. նախարար
Պաշտպանության նախարար Սուրեն պապիկյանն այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց, որ շատ է կարևորում ատեստավորման գործընթացը։
«Սա մի ծրագիր է, որի մասին արդեն բոլորը գիտեն, բայց մանրամասներին, գուցե, ոչ բոլորն են տիրապետում։ Սրա արդյունքում ատեստավորվող զինծառայողները կարող են  իրենց աշխատավարձին ավելացնել 205-ից 470 հազար դրամ աշխատավարձ։ Սա էական բավարարում է և մեծապես փոխել է պատկերացումը բանակի մասին։ Սա նաև զինծառայողների մոտիվացիայի և վերաբերմունքի մասին է, որը էապես փոփոխության է ենթարկվել։ Կարող եմ նշել, որ ներդրման պահից մինչև հիմա  մասնակցիների 73 տոկոսը հաղթահարել է ատեստավորման շեմը։ Սա էական արդյունք եմ համարել, եթե հաշվենք, որ սկզբնական շրջանում այդ թիվը բավականին քիչ էր»։

73% военнослужащих успешно прошли аттестацию — министр
Министр обороны Сурен Папикян на сегодняшней пресс-конференции подчеркнул важность процесса аттестации.
«Это программа, о которой уже все знают, но подробностями владеют, возможно, не все. В результате аттестации военнослужащие могут увеличить свою зарплату на сумму от 205 до 470 тысяч драмов. Это существенное повышение и оно значительно изменило восприятие армии.
Программа также влияет на мотивацию и отношение военнослужащих, которые претерпели значительные изменения. Могу отметить, что с момента внедрения программы до настоящего времени 73% участников преодолели порог аттестации. Это существенный результат, учитывая, что на начальном этапе эта цифра была значительно ниже», — заявил министр.