Բանակը ոչ մի կերպ չի կարող ներքաշվել քաղաքական պրոցեսների մեջ. Պապիկյան (Տեսանյութ)
Բանակը ոչ մի կերպ չի կարող ներքաշվել քաղաքական պրոցեսների մեջ, սա ես ամբողջությամբ բացառում եմ, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։
«Այն, ինչ արձանագրվել է մեր մի շարք գործընկերների կողմից, ոչ աշխատանքային օրը, ոչ քաղաքային միջոցառմանը մարդու ցանկությամբ մասնակցություն է։ Դուք պատկերացնո՞ւմ եք, որ Պաշտպանության նախարարը խրախուսում է ԶՈՒ-ի ինչ-որ միջոցառման մասնակցությունը։ Այդ ժամանակ դուք 1-2 հոգու կարձանագրե՞ք»,-հավելեց նա։
Անդրադառնալով Արցախի հերոս Կարեն Շաքարյանին կոչումից զրկելուն՝ Պապիկյանը նշժեց, որ Շաքարյանն այն մարդն է, ում հետ ծառայած տարբեր զինծառայողներ վստահաբար կարող են ասել, որ նա մշտապես ծառայել է ՀՀ-ին և արժանացել կոչումների՝ հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար։

Армия никоим образом не может быть вовлечена в политические процессы — Папикян (видео)
Министр обороны Сурен Папикян заявил в беседе с журналистами, что армия ни при каких обстоятельствах не может быть вовлечена в политические процессы, и он полностью исключает такую возможность.
«То, что было зафиксировано рядом наших коллег, — это участие отдельных людей в городском мероприятии в нерабочий день по собственной инициативе. Вы можете себе представить, чтобы министр обороны поощрял участие в каком-то мероприятии Вооружённых сил? В таком случае вы зафиксировали бы участие одного-двух человек?» — добавил он.
Затронув вопрос лишения звания Героя Арцаха Карена Шакаряна, Папикян отметил, что Шакарян — это человек, о котором многие военнослужащие, служившие с ним, могут с уверенностью сказать, что он всегда служил Республике Армения и был удостоен званий за заслуги перед Отечеством.