Գերիների վերադարձն իրականացվել է որպես Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության գործնական արդյունք. ՀՀ ԱԱԾ
14/01/2026 16:37
2026 թվականի հունվարի 14-ին Ադրբեջանի Հանրապետությունը Հայաստանի Հանրապետությանն է փոխանցել Դավիթ Դավթյանին, Գևորգ Սուջյանին, Վիգեն Էուլջեքջյանին, Վագիֆ Խաչատրյանին:
«Գործընթացն իրականացվել է որպես Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև հաստատված խաղաղության գործնական արդյունք»,- ասվում է ՀՀ ԱԱԾ հաղորդագրությունում։

Возвращение пленных осуществлено как практический результат установленного мира между Арменией и Азербайджаном — СНБ Армении
14/01/2026 16:55
14 января 2026 года Азербайджанская Республика передала Республике Армения Давида Давтяна, Геворга Суджяна, Вигена Эулджекчяна и Вагифа Хачатряна.
«Процесс был осуществлён как практический результат установленного мира между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой», — говорится в сообщении Службы национальной безопасности Республики Армения.