Աբովյան փողոցում հնչել է կրակոց. անչափահասներ են տեղափոխվել հիվանդանոց
Այսօր՝ հունվարի 14-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Տեղեկություններ են ստացվել, որ Աբովյան 25 շենքի մոտից 3 հոգի տեղափոխվել են Երևանի տարբեր հիվանդանոցներ։ Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, տեղում քրեական և համայնքային ոստիկանները պարզել են, որ նշված վայրից 2 անչափահասներ, նրանցից մեկը՝ սուր կտրող-ծակող առարկայից ստացած հարվածով, տեղափոխվել են «Ուիգմոր» բժշկական կենտրոն, ևս մեկ հոգի էլ տեղափոխվել է Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց։
Աբովյան փողոցում գտնվող՝ մետրոպոլիտենի համար օգտագործվող գետնանցումի տակ հայտնաբերվել է տնտեսական խանութի հսկայական ապակին՝ փշրված, որն, ըստ օպերատիվ տեղեկությունների, կոտրվել է կրակոցի արդյունքում։ Իսկ դրսում տեղադրված՝ «Երևան» անունը կրող նստարանի մոտ հայտնաբերվել են արնանման հետքեր։

На улице Абовяна прозвучали выстрелы, несовершеннолетние госпитализированы
Сегодня, 14 января, в Ереване произошёл чрезвычайный инцидент. По поступившей информации, возле дома №25 по улице Абовяна трое человек были доставлены в различные больницы Еревана.
Как сообщает с места событий фотокорреспондент Гагик Шамшян, на месте происшествия сотрудники уголовной и общинной полиции установили, что двое несовершеннолетних были доставлены в медицинский центр «Уигмор», один из них получил удар острым режущим предметом. Ещё один человек был доставлен в Университетскую больницу №1 имени Гераци.
Под переходом для метрополитена на улице Абовяна была обнаружена разбитая витрина хозяйственного магазина. По оперативной информации, стекло разбилось в результате выстрела. Рядом с скамейкой с надписью «Ереван» были обнаружены следы, похожие на кровь.