ԵՄ գործընկերների հետ պետք է մանրամասն քննարկենք TRIPP նախագծում նաև ԵՄ ներգարավվածության ձևաչափերը և կոնկրետ նախագծերը. Փաշինյան
Ակնհայատ է, որ հիմա մեր տարածաշրջան ներհոսելու են մեծ ներդրումներ և մեծ փողեր և դա շատ լավ նորություն է. «Հայաստանը և խաղաղությունը ռիսկերի ու հնարավորությունների խաչմերուկում» քննարկմանը հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց, որ արդեն ակնահայտ է, թե ինչ գորոծողություններում և ինչպես պետք է ներգրավված լինի ԱՄՆ-ն։ «Կարծում եմ, այո՛, ԵՄ գործընկերների հետ պետք է մանրամասն քննարկենք նաև ԵՄ ներգարավվածության ձևաչափերը և կոնկրետ նախագծերը, մենք շատ շահագրգռված ենք դրանում»,-ասաց նա։

С партнерами из ЕС необходимо детально обсудить форматы и конкретные проекты вовлечения ЕС в проект TRIPP — Пашинян
«Очевидно, что в наш регион теперь поступит значительный приток инвестиций и большие деньги, и это очень хорошая новость», — заявил премьер-министр Никол Пашинян на обсуждении «Армения и мир на перекрестке рисков и возможностей».
Он отметил, что уже ясно, в каких процессах и каким образом США должны быть вовлечены. «Я считаю, что да, с партнерами из ЕС мы также должны детально обсудить форматы и конкретные проекты вовлечения ЕС, мы очень заинтересованы в этом», — добавил он.