Գևորգ Սրբազանը հաստատապես ստախոս է և դա օրեր առաջ եմ բացահայտել. Արսեն Բաբայան
Գևորգ Սրբազանը հաստատապես ստախոս է, նրա ստախոս լինելը ես դեռ օրեր առաջ եմ բացահայտել, «5-րդ ալիք»-ին տված հարցազրույցի ժամանակ հայտարարել է Արշակ Սրբազանի փաստաբան Արսեն Բաբայանը։
Նշենք, որ Գևորգ Սրբազանաը հայտարարել էր, որ հաստատապես համոզված է՝ թմրամիջոցի մասով ինչ մեղսագրվում է Արշակ Սրբազանին, ճիշտ է։
«Նա տարբեր լրատվամիջոցներով պնդում էր, թե  երկու փորձաքննություն է եղել Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի մասով, սակայն ես, լինելով  Արշակ Սրբազանի փաստաբանը, ենթադրաբար այդ փորձաքննություններին պետք է ծանոթ լինեի։ Չեմ բացառում, որ ՔԿ-ն, էլի առանց մեր իմացություն, ինչ-որ բան կաներ, բայց ես հարցում եմ արել և ստացել եմ պատասխան, որ որևէ երկրորդ փորձաքննություն չի նշանակվել և չի էլ կատարվել»,-ասել է Բաբայանը։
Փաստաբանը Գևորգ Սրբազանին հորդորում է մի քիչ համբերել և իր հարցերի պատասխանը շուտով կստանա. «Նա ասում էր, որ Արշակ Սրբազանը տեսանյութերը փորձաքննության է ներկայացրել, բայց դրանից լուր չկա։ Ո՞վ ասաց, որ լուր չկա։ Ընթացք տվողը ես եմ, ինքն ի՞նչ գիտի։ Ինքը ստախոս, բանսարկու է։ Ճիշտն ասած՝ ես ինձ շատ վատ եմ զգում, որ հոգևորականի մասին այսպես եմ խոսում, բայց ինքը հասցրել է դրան։ Արել ենք հետաքննություն և շատ բան ենք պարզել»։

Епископ Геворг — безусловно лжец, и я это выяснил ещё несколько дней назад — Арсен Бабаян
«Епископ Геворг безусловно лжец, и я выяснил это ещё несколько дней назад», — заявил адвокат архиепископа Аршака Арсен Бабаян в интервью «5-му каналу».
Отметим, что епископ Геворг утверждал, что абсолютно уверен: обвинения архиепископа Аршака в связи с наркотиками являются верными.
«Он через различные СМИ утверждал, что по видео, якобы связанному с архиепископом Аршаком, проводилось две экспертизы. Однако я, являясь адвокатом архиепископа Аршака, предположительно должен был быть знаком с этими экспертизами. Не исключаю, что Следственный комитет, опять же без нашего ведома, мог что-то предпринять, но я сделал запрос и получил ответ, что никакой второй экспертизы не назначалось и она не проводилась», — пояснил Бабаян.
Адвокат призывает епископа Геворга немного подождать — ответы на свои вопросы он получит в ближайшее время: «Он говорил, что архиепископ Аршак направил видео на экспертизу, но информации об этом нет. Кто сказал, что информации нет? Я веду процесс, а он что о нём знает? Он лжец, сплетник. Честно говоря, мне очень неприятно говорить так о священнослужителе, но он сам довёл до этого. Мы провели расследование и выяснили много важных фактов».