Այսօրվա խեղճությունը մեր ժողովրդին սազական չէ, 2026-ը պետք է դառնա խեղճության հաղթահարման տարի․ Գագիկ Ծառուկյան
Բոլորս՝ մեր ամբողջ աշխատասեր ժողովուրդը, մեր մեծ թիմը և «Առաջարկ Հայաստանին» նախագիծը, մտնում ենք աշխատանքային նոր տարի ասել է Գագիկ Ծառուկյանը։
«Բոլորիս նպատակն է՝ մեր աշխատանքով մեր պետության, մեր ժողովրդի և յուրաքանչյուր ընտանիքի համար արձանագրել շոշափելի արդյունքներ։
Այս՝ հույսի տարվա համար, ես առաջարկում եմ հետևյալ սկզբունքները.
1. Այսօրվա խեղճությունը մեր ժողովրդին սազական չէ։ 2026-ը պետք է դառնա խեղճության հաղթահարման տարի:
2. Չլուծվող հարցեր գոյություն չունեն։ 2026-ը պետք է դառնա հարցերի լուծման տարի։
3. Երկրի ներսում ձևավորված մթնոլորտն անտանելի է։ Պետք է սա գիտակցել ու փոխադարձ քայլերով գնալ լուծման։ 2026-ը պետք է դառնա ներքին համերաշխության և նոր հայկական կոնսոլիդացիայի տարի։
4. Անիրական ծրագրերը և կեղծ խոստումները մերժվում են։ 2026-ը պետք է դառնա կոնկրետ առաջարկների, գաղափարների, լուծումների, կոնկրետության տարի», - նշել է Գագիկ Ծառուկյանը։

«Нынешняя беспомощность нам не к лицу: 2026 год должен стать годом преодоления беспомощности» — Гагик Царукян
Гагик Царукян заявил, что весь трудолюбивый народ, большая команда и проект «Предложение для Армении» вступают в новый рабочий год.
«Наша общая цель — своим трудом добиться ощутимых результатов для нашего государства, нашего народа и каждой семьи.
Для этого года надежды я предлагаю следующие принципы:
1. Нынешняя беспомощность не подобает нашему народу. 2026 год должен стать годом преодоления беспомощности.
2. Неразрешимых проблем не существует. 2026 год должен стать годом решения проблем.
3. Атмосфера, сложившаяся внутри страны, невыносима. Это нужно осознать и совместными шагами идти к выходу из кризиса. 2026 год должен стать годом внутреннего согласия и новой армянской консолидации.
4. Нереалистичные программы и ложные обещания отвергаются. 2026 год должен стать годом конкретных предложений, идей, решений и практической конкретики», — отметил Гагик Царукян.