Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի և ավագանու հինգ անդամների նկատմամբ կայացվեց արդարացման վերդիկտ
16/01/2026 18:11
Իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հայտնում է.
«Շուրջ մեկ տարի տևած դատաքննության արդյունքում Երևան քաղաքի առաջին ատյանի քրեական դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Դավիթ Բալայանի, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի և ավագանու հինգ անդամների նկատմամբ կայացրեց արդարացման վերդիկտ։
Հիշեցնեմ, որ քաղաքապետը և ավագանու անդամները ինքնիրավչության հոդվածով մեղադրվում էին այն բանի համար, որ Ստեփանակերտ քաղաքին պատկանող մի քանի ավտոմեքենաներ ավագանու որոշմամբ հանձնել էին դրանք Հայաստանի Հանրապետություն հասցրած անձանց՝ ի սեփականություն»։

В отношении мэра Степанакерта Давида Саргсяна и пяти членов совета старейшин вынесен оправдательный вердикт
16/01/2026 18:21
Правозащитник Рубен Меликян сообщает:
«После судебного разбирательства, продолжавшегося около года, Первый уголовный суд города Еревана под председательством судьи Давида Балаяна вынес оправдательный вердикт в отношении мэра Степанакерта Давида Саргсяна и пяти членов совета старейшин.
Напомню, что мэр и члены совета старейшин были обвиняемы по статье о превышении должностных полномочий за то, что по решению совета старейшин несколько автомобилей, принадлежащих городу Степанакерт, были переданы лицам, доставившим их в Республику Армения, в их собственность».