Որպեսզի չմտնենք անիմաստ վեճերի մեջ, առաջարկում եմ ինքներդ լսեք․ Արման Աբովյանը՝ Ֆիդանի հայտարարության մասին
16/01/2026 16:09
Իրականում շատ, շատ, շատ ծիծաղելի է դիտել, թե ինչպես իշխանամետ քարոզիչները, ամենևին չամաչելով, բացահայտորեն «կռուտիտ» են լինում ՝ փորձելով հերքել Թուրքիայի արտգործնախարարի խոսքերը Թուրքիայի կողմից գործող հայկական իշխանություններին աջակցելու մասին, գրել է ԱԺ նախկին պատգամավոր Արման Աբովյանը։
«Այն դեպքում, երբ փաստացի արտգործնախարարը ընտրություններից առաջ բացահայտ ջանասիրաբար «գովազդ» է անում Հայաստանի գործող իշխանությունների համար։
Եվ որպեսզի չմտնենք անիմաստ վեճերի մեջ այն մարդկանց հետ, որոնց համար երկիրը քառակուսի է, կաթը՝ սև, իսկ թուրքը իբր չի միջամտում Հայաստանի ներքին գործերին, առաջարկում եմ՝ դուք ինքներդ լսեք, թե ինչ է ասել Թուրքիայի արտգործնախարարը, և ինքներդ էլ կատարեք ձեր եզրակացությունները։

«Чтобы не вступать в бессмысленные споры, предлагаю вам самим послушать» — Арман Абовян о заявлении Фидана
16/01/2026 16:28
На самом деле очень, очень, очень смешно наблюдать, как провластные пропагандисты, совсем не стесняясь, откровенно делают «крутиты», пытаясь опровергнуть слова министра иностранных дел Турции о поддержке действующих со стороны Турции армянских властей, написал бывший депутат НС Арман Абовян.
«В то время как фактически министр иностранных дел перед выборами открыто и целенаправленно «рекламирует» действующие власти Армении.
И чтобы не вступать в бессмысленные споры с теми, для кого страна — квадрат, молоко — чёрное, а турок якобы не вмешивается во внутренние дела Армении, предлагаю вам самим послушать, что сказал министр иностранных дел Турции, и сделать собственные выводы.