Երևանում Իրանի դեսպանատան դիմացից բերման է ենթարկվել 7 անձ
«Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատան դիմաց ընթացող հավաքի անվտանգությունը ՆԳՆ ոստիկանության կողմից պատշաճ ապահովվում է։ Երթն արտոնված չէ, այդ իսկ պատճառով արգելվել է երթի իրականացումը, ինչպես նաև հավաքի ընթացքում 7 անձ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ» օրենսգրքի 182-րդ հոդվածով (Ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը) նախատեսված արարք կատարելու համար ենթարկվել են վարչական ձերբակալման»,- ասել է ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
Հիշեցնենք՝ այսօր իրանցիները կրկին բողոքի ցույց են անցկացրել Երևանում Իրանի դեսպանատան առջև։
Ակցիայի մասնակիցները ցանկացել են երթով դեպի Կապույտ մզկիթ շարժվել, սակայն տարածքում գտնվող մեծ թվով ոստիկանները թույլ չեն տվել։
ՆԳՆ ոստիկանությունը շարունակելու է իրականացնել օրենքով իրեն վերապահված լիազորությունները՝ ապահովելով հասարակական կարգը։

У здания посольства Ирана в Ереване задержаны 7 человек
«Безопасность акции, проходящей у посольства Исламской Республики Иран, надлежащим образом обеспечивается полицией МВД. Шествие не было санкционировано, в связи с чем его проведение было запрещено. В ходе акции 7 лиц были подвергнуты административному задержанию за совершение деяния, предусмотренного статьёй 182 Кодекса об административных правонарушениях (невыполнение законного требования сотрудника полиции)», — сообщил пресс-секретарь МВД Нарек Саргсян.
Напомним, что сегодня граждане Ирана вновь провели акцию протеста у здания посольства Ирана в Ереване.
Участники акции намеревались организовать шествие в направлении Голубой мечети, однако большое число сотрудников полиции, находившихся на месте, не позволили этого сделать.
Полиция МВД продолжит осуществлять возложенные на неё законом полномочия, обеспечивая общественный порядок.