Վարդան Ղուկասյանի համար դատարան շտապօգնություն են կանչել. Փոստանջյան (Տեսանյութ)
Զարուհի Փոստանջյանը ֆեյսբուքյան եթերում տեղեկացնում է, որ իր պաշտպանյալ Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի համար դատարան կրկին շտապօգնություն են կանչել։
«Տեսնենք ինչ պետք է անեն, հետո կտեղեկացնեմ այդ մասին»,- ասում է նա։
Հիշեցնենք, որ Ղուկասյանը նախորդ շաբաթ էր տեղափոխվել հիվանդանոց՝ պաշտպանների միջնորդությամբ առողջության հետ կապված փորձաքննություն անցնելու համար։ Հունվարի 17-ին նրան կրկին տեղափոխել էին բանտ։
Պաշտպաններից Զարուհի Փոստանջյանը պնդում է, որ «Երևան-կենտրոն» ՔԿՀ տեղափոխելուց հետո Գյումրիի քաղաքապետի առողջական վիճակը վատթարացել է։ ՔԿՀ տեղափոխելու օրը նա պաշտպանյալի հետ հանդիպումից հետո շտապ բուժօգնություն էր կանչել, սակայն բժշկի մուտքը ՔԿՀ արգելվել էր։
Պաշտպանական կողմը պնդում է, որ Ղուկասյանի առողջական վիճակն անհամատեղելի է կալանքի հետ, ու դժգոհում, որ քրեակատարողական հիմնարկում նրան պատշաճ բժշկական օգնություն չի ցուցաբերվում։

Для Вардана Гукасяна в суд вызвали скорую помощь — Постанджян (видео)
Заруи Постанджян в прямом эфире на своей странице в Facebook сообщила, что для её подзащитного — мэра Гюмри Вардана Гукасяна — в суд вновь была вызвана бригада скорой помощи.
«Посмотрим, какие действия будут предприняты, после чего я проинформирую об этом», — заявила она.
Напомним, что на прошлой неделе Гукасян по ходатайству стороны защиты был доставлен в медицинское учреждение для прохождения экспертизы, связанной с состоянием здоровья. 17 января его вновь этапировали в пенитенциарное учреждение.
По словам одного из адвокатов — Заруи Постанджян, после перевода мэра Гюмри в УИУ «Ереван-Кентрон» состояние его здоровья ухудшилось. В день этапирования, после встречи с подзащитным, адвокат была вынуждена вызвать скорую помощь, однако врачу не разрешили войти на территорию СИЗО.
Сторона защиты настаивает, что состояние здоровья Вардана Гукасяна несовместимо с содержанием под стражей, и выражает обеспокоенность тем, что в уголовно-исполнительном учреждении ему не оказывается надлежащая медицинская помощь.