Վրաստանի համակարգը մենք ներդնելու ենք այստեղ. Նարեկ Կարապետյանն անդրադարձել է ՀՀ-ում դեղերի գների խնդրին (Տեսանյութ)
19/01/2026 10:51
«Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը անդրադարձել է Հայաստանում դեղերի գների խնդրին, որոնք անհամեմատ ավելի թանկ են, քան հարևան Վրաստանում։
«Շատերդ գիտեք, որ մարդիկ գնում են Վրաստան, այնտեղից են դեղերը առնում, որովհետև էժան է։ Վրաստանի համակարգը մենք ներդնելու ենք այստեղ։  Համարյա 20-30%-ով,  դեղեր կան` երկու անգամ էժան են։ Նույն ճանապարհով, որով Վրաստանն է էժանացրել դեղերի գները, մենք նույնպես այդ ճանապարհով գնալու ենք» ,- այս  մասին Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում հայտարարել է «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։

We will introduce the Georgian system here: Narek Karapetyan addresses drug prices in Armenia (Video)
19/01/2026 11:42
Narek Karapetyan, coordinator of the “Our Way” movement, addressed the issue of high drug prices in Armenia, noting that medicines in the country are significantly more expensive than in neighboring Georgia.
“Many of you know that people travel to Georgia to purchase medicines because they are cheaper there. We will introduce the Georgian system here. By around 20-30 percent, there are medicines that are twice as inexpensive. We will follow the same path that Georgia has taken to reduce drug prices,” Narek Karapetyan, coordinator of the “Our Way” movement, announced during a meeting in the Malatia-Sebastia community.