Մայր Աթոռի դուռը միշտ բաց է
Մասյացոտնի թեմում ծառայություն տանող հոգևորականի նկատմամբ իշխանության անմարդկային հալածանքները խոսուն փաստ են` ռեժիմի բարոյական գահավիժման և թշնամական գործողությունների, համոզված է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ի պատիվ թեմի Ոսկետափ գյուղի հոգևոր հովիվ Տեր Արտաշեսի, ոչ միայն հանրայնացվեց իշխանության հանցավոր գործունեության ևս մեկ աղաղակող փաստ, այլև այս քայլով ցույց տրվեց, որ ճնշումներին հակազդելու ճանապարհներ կան, իսկ սայթաքելու դեպքում, Մայր Աթոռի դուռը միշտ բաց է:
Ռեժիմի նյարդային շարժումներն ու աճող ագրեսիվ պահվածքը ի ցույց են դնում սրանց մտքի սնանկությունն ու բովանդակային դատարկությունը, ինչը հանրային տրամադրություններում վճռորոշ նշանակություն ունի», - գրել է պաշտոնյան։

Двери Первопрестольного Святого Эчмиадзина всегда открыты
Бесчеловечные преследования со стороны властей в отношении священнослужителя, несущего служение в Масиацотнской епархии, являются наглядным свидетельством морального падения режима и его враждебных действий, уверен депутат Национального собрания Тигран Абрамян.
«В честь духовного пастыря села Воскетап Масиацотнской епархии, отца Арташеса, был не только предан огласке ещё один вопиющий факт преступной деятельности власти, но и этим шагом было показано, что существуют пути противодействия давлению, а в случае оступления двери Первопрестольного Святого Эчмиадзина всегда открыты.
Нервные движения режима и нарастающее агрессивное поведение демонстрируют их интеллектуальную несостоятельность и содержательную пустоту, что имеет решающее значение для формирования общественных настроений», — написал парламентарий.