«Հայաստանի կառավարությունը արծրունհովհաննիսյանական ոճով Ստոկհոլմում պարտությունը հաղթանակ է ներկայացնում». Սամվել Կարապետյան
23/01/2026 12:48
Հայաստանի կառավարությունը արծրունհովհաննիսյանական ոճով Ստոկհոլմում պարտությունը հաղթանակ է ներկայացնում, գրել է «Սամվել Կարապետյան» ֆեյսբուքյան էջը։
«Ստոկհոլմի արբիտրաժը վերահաստատել է ամռանը կայացրած որոշումը, որտեղ պարտավորեցնում է Հայաստանի կառավարությանը զերծ մնալ ՀԷՑ-ի դեմ որևէ քայլից:
Սպասում ենք Հայաստանի կառավարության օրինապահ վարքագծին, այն է` ՀԷՑ-ի դեմ քայլերի անվերապահ դադարեցմանը:
Որոշման վերաբերյալ մասնագիտական պարզաբանումը շուտով կներկայացնենք միջազգային փաստաբանական խմբի հայտարարությամբ»,-նշված է գրառման մեջ։

The Armenian government, in an artsrunhovhannisyan style, presents its defeat in Stockholm as a victory – Samvel Karapetyan
23/01/2026 13:42
The Armenian government in an artsrunhovhannisyan-style is presenting its defeat in Stockholm as a victory, according to a post published on the Samvel Karapetyan Facebook page.
“The Stockholm Arbitration Court has reaffirmed its decision issued this summer, obliging the Armenian government to refrain from any actions against the Electric Networks of Armenia. We expect the government to act in accordance with the law and unconditionally cease all actions against ENA.
A professional explanation of the decision will be presented shortly through a statement by an international advocacy group,” the post said.