«Հայաստանի կառավարությունը արծրունհովհաննիսյանական ոճով Ստոկհոլմում պարտությունը հաղթանակ է ներկայացնում». Սամվել Կարապետյան
23/01/2026 12:48
Հայաստանի կառավարությունը արծրունհովհաննիսյանական ոճով Ստոկհոլմում պարտությունը հաղթանակ է ներկայացնում, գրել է «Սամվել Կարապետյան» ֆեյսբուքյան էջը։
«Ստոկհոլմի արբիտրաժը վերահաստատել է ամռանը կայացրած որոշումը, որտեղ պարտավորեցնում է Հայաստանի կառավարությանը զերծ մնալ ՀԷՑ-ի դեմ որևէ քայլից:
Սպասում ենք Հայաստանի կառավարության օրինապահ վարքագծին, այն է` ՀԷՑ-ի դեմ քայլերի անվերապահ դադարեցմանը:
Որոշման վերաբերյալ մասնագիտական պարզաբանումը շուտով կներկայացնենք միջազգային փաստաբանական խմբի հայտարարությամբ»,-նշված է գրառման մեջ։

Правительство Армении в стиле «арцрунованнисян» представляет поражение в Стокгольме как победу — Самвел Карапетян
23/01/2026 13:40
Правительство Армении в стиле «арцрунованнисян» представляет поражение в Стокгольмском арбитраже как победу, написал Самвел Карапетян на своей странице в Facebook.
«Стокгольмский арбитраж подтвердил решение, принятое летом, согласно которому правительство Армении обязано воздерживаться от любых действий против ЭСА.
Мы ожидаем от правительства Армении законопослушного поведения, то есть безусловного прекращения всех действий против ЭСА.
Профессиональное разъяснение решения будет представлено в ближайшее время в заявлении международной адвокатской группы», — говорится в записи.