Հանրապետության մի շարք ավտոճանապարհներ փակ են
Հունվարի 23-ին՝ ժամը 16:20-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով, սաստիկ բքի, տեսանելիության բացակայության պայմաններում և երթևեկության անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ ճանապարհները ժամանակ առ ժամանակ փակվում են։ Այդ մասին հայտնում են «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից:
Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են ավտոճանապարհների մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքները:
Սաստիկ բքի, տեսանելիության բացակայության և անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ Նորավանի խաչմերուկից մինչև Շինուհայրի խաչմերուկ, դեպի Գորիս, Տաթև ավտոճանապարհները և Նորավան-Լծեն-Տաթև ճանապարհահատվածը փակ են բոլոր տրանսպորտային միջոցների համար։
Թթուջուր-Նավուր ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Կապան ավտոճանապարհները կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ են։
Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար դժվարանցանելի է միայն անվաշղթաների կիրառմամբ։
Ճամբարակի լեռնանցքը, Սևանի թերակղզուց մինչև Դիլիջանի թունելի սկզբնամաս և Արագածի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին բուք է։
Աշտարակի, Թալինի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Դիլիջանի, Աբովյանի, Հրազդանի, Սևանի, Գավառի, Մարտունու, Սիսիանի, Մեղրու, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Նաիրիի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղում։
Ապարանի, Արագածի, Սևանի, Դիլիջանի, Ճամբարակի, Մարտունու, Գավառի, Աբովյանի, Հրազդանի, Նաիրիի, Սիսիանի, Գորիսի, Աշոցքի, Ամասիայի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է։

Ряд автомобильных дорог республики закрыты
По состоянию на 16:20 23 января все дороги межгосударственного и республиканского значения на территории Республики Армения открыты. Однако из-за неблагоприятных погодных условий — сильной метели, отсутствия видимости и в целях обеспечения безопасности дорожного движения — отдельные участки дорог периодически закрываются. Об этом сообщает Фонд «Дорожный департамент».
Дорожные службы продолжают работы по очистке проезжей части и обработке дорог песчано-соляной смесью.
В связи с сильной метелью, отсутствием видимости и по соображениям безопасности для всех видов транспортных средств закрыты следующие участки:
• от перекрёстка Нораван до перекрёстка Шинуайр в направлении Гориса,
• автомобильные дороги Татев и участок Нораван–Лцен–Татев.
Автодорога Ттуджур–Навур закрыта для всех видов транспортных средств.
Автодороги от перекрёстка Джермука до Капана закрыты для транспортных средств с прицепами.
Перевал Варденяц труднопроходим для транспортных средств с прицепом — требуя обязательного использования противоскользящих цепей.
На перевале Чамбарака, на участке от Севанского полуострова до начала Дилижанского тоннеля, а также на автодорогах Арагацского региона наблюдается метель.
Слабый снег идёт в районах Аштарака, Талина, Артика, Ахуряна, Ашоцка, Дилижана, Абовяна, Раздана, Севана, Гавара, Мартуни, Сисиана, Мегри, Апарана, Арагаца, Спитака и Наири.
На отдельных участках автодорог в районах Апарана, Арагаца, Севана, Дилижана, Чамбарака, Мартуни, Гавара, Абовяна, Раздана, Наири, Сисиана, Гориса, Ашоцка и Амасии зафиксировано образование гололёда.