Անհասկանալի մնաց, թե ինչու Թրամփը տետ-ա-տետ հանդիպում չունեցավ Հայաստանի վարչապետի հետ
«Իհարկե, Թրամփի հետ նստելն ու լուսանկարվելը (ըստ արարողակարգի՝ այբբենական կարգով, ընդունող կողմը՝ մեջտեղում) կարևոր է ներքին PR-ի համար, քանի որ քողարկում է Դավոսում Թրամփի հետ երկկողմ հանդիպում չունենալու փաստը:
Ինձ համար այդպես էլ անհասկանալի մնաց, թե ինչու Թրամփը տետ-ա-տետ հանդիպում չունեցավ Հայաստանի վարչապետի հետ, մինչդեռ նման հանդիպում ունեցավ Ադրբեջանի նախագահի հետ։ Սովորաբար, ԱՄՆ-ն պարիտետը փորձում է միշտ պահել:
Ընդ որում, Թրամփն ու Ալիևը քննարկում էին «TRIPP» նախաձեռնությունը: Ի դեպ, Թրամփը Դավոսում ունեցել է միայն երկու երկկողմ հանդիպում՝ Ալիևի և Զելենսկու հետ (չհաշված ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարին)»։

Остаётся непонятным, почему Трамп не провёл встречу в формате тет-а-тет с премьер-министром Армении
«Конечно, посидеть с Трампом и сделать совместное фото (по протоколу — в алфавитном порядке, принимающая сторона — в центре) важно для внутреннего PR, так как это скрывает факт отсутствия двусторонней встречи с Трампом в Давосе.
Для меня так и осталось непонятным, почему Трамп не провёл встречу в формате тет-а-тет с премьер-министром Армении, в то время как подобная встреча состоялась с президентом Азербайджана. Обычно США стараются сохранять паритет.
Причём Трамп и Алиев обсуждали инициативу «TRIPP». К слову, в Давосе у Трампа было только две двусторонние встречи — с Алиевым и Зеленским (не считая встречи с Генеральным секретарём НАТО)».