Այսօր հակահայ իշխանությունը արձանագրեց ոչ թե խաղաղություն, այլ իրենց կողմից ավարտված հայաթափումը. Մետաքսե Հակոբյան
23/01/2026 19:21
Արցախի ԱԺ պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը գրել է.
«Ինձ այլևս չի ցավեցնում, հունից չի հանում, երբ նիկոլները Արցախի վերաբերյալ հերթական հայտարարությունով իրենց կատարած հանցանքի դրվագներից են բացահայտում։ Հունից չի հանում, քանզի հանուն Արցախի Հանրապետության լինելիության, հանուն Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության ու բարգավաճման, կանգ չեմ առնելու։ Ես պիտի’ իմ տուն գնամ։
Նիկոլներից մեկն այսօր թրքահաճո հայտարարություն էր արել՝ Արցախը կոչելով «ադրբեջանի հանրապետություն» և խոստովանել, որ այնտեղ մնացած հայերին ստիպել են թշնամի պետությունից թույլտվություն խնդրել։

Сегодня антиармянская власть зафиксировала не мир, а завершённую ею деарменизацию Арцаха — Метаксе Акопян
23/01/2026 19:38
Депутат Национального собрания Республики Арцах Метаксе Акопян написала:
«Меня больше не задевает и не расстраивает, когда николы своими очередными заявлениями об Арцахе раскрывают эпизоды совершённых ими преступлений. Меня это не выводит из себя, потому что ради существования Республики Арцах, ради безопасности и процветания Республики Армения я не остановлюсь. Я должна вернуться домой.
Сегодня один из «николов» сделал протурецкое заявление, назвав Арцах «азербайджанской республикой» и признав, что оставшихся там армян вынудили просить разрешения у вражеского государства.