Ուշադրություն դարձրեք, թե ինչ է ԱՄՆ-ն վաճառելու Ադրբեջանին և սա երեկվա հանդիպման արդյունք է․ Միջազգայնագետ
24/01/2026 09:19
Ինչպես նշել էի դեկտեմբերի վերջին, Վենսը պլանավորում էր այցելել Հայաստան, գրել է միջազգայնագետ Սուրեն Սագսյանը։ Ապա շարունակել է․
«Մինչ երեկվա Թրամփ-Ալիև հանդիպումը, Վենսի՝ Բաքու կատարելիք այցի մասին ոչինչ չէր խոսվում: Սակայն, արդեն այսօր, Թրամփը հայտարարել է, որ փոխնախագահը նաև Բաքու է այցելելու:
Ի դեպ, ուշադրություն դարձրեք, թե ինչ է ԱՄՆ-ն վաճառելու Ադրբեջանին և սա երեկվա հանդիպման արդյունք է...»։

Обратите внимание на то, что США продадут Азербайджану — и это результат вчерашней встречи: международник
24/01/2026 09:59
Как я отмечал ещё в конце декабря, Вэнс планировал визит в Армению, написал международник Сурен Саргсян, после чего продолжил:
«До вчерашней встречи Трампа и Алиева о визите Вэнса в Баку не было никаких разговоров. Однако уже сегодня Трамп заявил, что вице-президент также посетит Баку.
К слову, обратите внимание, что именно США намерены продать Азербайджану — и это является результатом вчерашней встречи…».