Մեր խոնարհումն ու հարգանքն ենք մատուցում նահատակված տղաներին. Կարեն Սարգսյան (Տեսանյութ)
Այսօր եկել ենք այստեղ՝ մեր խոնարհումն ու հարգանքը մատուցենք նահատակված տղաներին, «Եռաբլուր»-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախի ՆԳ նախարար Կարեն Սարգսյանը։
Անդրադառնալով Արցախից վերադարձած 10 հայերին՝ Կարեն Սարգսյանը նշեց, որ նրանցից տեղեկություններ չունի. «Նոր եմ եկել, հանրապետությունից դուրս էի»։
Խոսելով Արցախի ղեկավարության գերեվարման մասին՝ նշեց. «Իրենց տեսել եմ իմ դուրս գալու վերջին օրը։ Տեսել եմ Բակո Սահակյանին, Արկադի Ղուկասյանին, հետո ես ճանապարհվեցի ՀՀ, հետո իմացա, որ գերեվարվել են։ Այստեղ ոչ մի գաղտնիք չկա»։

Мы отдаем дань уважения и почтения павшим парням — Карен Саргсян
«Мы пришли сегодня сюда, чтобы отдать дань уважения и почтения павшим ребятам», — заявил министр внутренних дел Арцаха Карен Саргсян в беседе с журналистами на «Ераблуре».
Комментируя возвращение десяти армян из Арцаха, Карен Саргсян отметил, что у него нет информации о них: «Я только что вернулся, находился за пределами республики».
Говоря о пленении руководства Арцаха, он добавил: «Я видел их в последний день моего пребывания там. Видел Бако Саакяна, Аркадия Гукасяна, затем отправился в Республику Армения и позже узнал, что они были взяты в плен. Здесь нет никакого секрета».