Կամո Ցուցուլյանը հրահանգել է ակտիվացնել հրազենի գործադրմամբ հանցագործությունների կանխման ու բացահայտման ուղղությամբ միջոցառումները
ՆԳՆ ոստիկանության պետ-ՆԳ նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլյանը հունվարի 29-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել Համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության և տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավարների մասնակցությամբ։
Անդրադառնալով աշխատանքի կազմակերպմանը՝ Կամո Ցուցուլյանը կարևորել է ստորաբաժանումների պատասխանատվության գոտիների վերլուծությունն ու խնդիրների գույքագրումը։ Ըստ նրա՝ աշխատանքի արդյունավետությունը պայմանավորված է յուրաքանչյուր տարածքի առանձնահատկություններից բխող թիրախային միջոցառումների իրականացմամբ ու Ոստիկանության հենասյունային մյուս ուղղությունների հետ սերտ համագործակցությամբ:
Ոստիկանության պետը հանձնարարել է հակաօրինական ցանկացած դրսևորման դեմ ծավալել անաչառ ու հետևողական պայքար՝ նշելով, որ յուրաքանչյուր ստորաբաժանման ղեկավար պետք է ցուցաբերի վճռականություն և պատասխանատվություն՝ իր վարքագծով ձևավորելով ոստիկանի օրինակելի կերպար։
Կամո Ցուցուլյանը հրահանգել է ակտիվացնել հրազենի գործադրմամբ հանցագործությունների կանխման ու բացահայտման, ինչպես նաև հետախուզվող անձանց հայտնաբերման ուղղությամբ միջոցառումները, կատարելագործել ընտանեկան բռնության և անչափահասների կողմից կամ նրանց նկատմամբ կատարվող իրավախախտումների կանխարգելման գործիքակազմերը:
Համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության պետ Կարեն Հակոբյանը, ամփոփ ներկայացնելով ընթացիկ աշխատանքները, վստահեցրել է, որ վարչության և տարածքային ստորաբաժանումների ողջ ռեսուրսը կուղղվի նախանշված առաջնահերթությունների իրագործմանն ու բացթողումների շտկմանը:

Камо Цуцулян поручил активизировать мероприятия по предупреждению и раскрытию преступлений, совершённых с применением огнестрельного оружия
Начальник полиции МВД — заместитель министра внутренних дел Камо Цуцулян 29 января провёл рабочее совещание с участием руководителей Главного управления общинной полиции и территориальных подразделений.
Затронув организацию работы, Камо Цуцулян подчеркнул важность анализа зон ответственности подразделений и инвентаризации имеющихся проблем. По его словам, эффективность деятельности обусловлена реализацией целевых мероприятий, исходя из особенностей каждой территории, а также тесным взаимодействием с другими опорными направлениями полиции.
Начальник полиции поручил вести беспристрастную и последовательную борьбу с любыми проявлениями противоправной деятельности, отметив, что каждый руководитель подразделения должен проявлять решительность и ответственность, формируя своим поведением образ примерного сотрудника полиции.
Камо Цуцулян распорядился активизировать мероприятия по предупреждению и раскрытию преступлений с применением огнестрельного оружия, а также по выявлению разыскиваемых лиц, усовершенствовать инструментарий профилактики семейного насилия и правонарушений, совершаемых несовершеннолетними либо в отношении них.
Начальник Главного управления общинной полиции Карен Акобян, подводя итоги текущей работы, заверил, что весь ресурс управления и территориальных подразделений будет направлен на реализацию обозначенных приоритетов и устранение выявленных недостатков.