Օրեր առաջ նախկին նախարարներից մեկը դատապարտվել է 4,5 տարվա ազատազրկման և անմիջապես ազատվել պատժից՝ համաներման կիրառմամբ. Առաքելյան
«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանը գրել է. «Օրեր առաջ նախկին նախարարներից մեկը դատապարտվել է 4,5 տարվա ազատազրկման՝ պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու, առանձնապես խոշոր չափերով խարդախությանն օժանդակելու համար և անմիջապես ազատվել է պատժից՝ համաներման կիրառմամբ։
Վստահ եմ, որ սա միակ դեպքը չէ, երբ նախկին պաշտոնյաներն ազատվել են կամ ազատվելու են պատժից համաներման կիրառմամբ, այն համաներմամբ, որը նախաձեռնել էր Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունը և ընդունվել էր 2018թ․ նոյեմբերին՝ ՀՀԿ-ական խորհրդարանի գործունեության վերջին օրերին»։

Несколько дней назад один из бывших министров был приговорён к 4,5 годам лишения свободы и сразу же освобождён от наказания в связи с применением амнистии — Аракелян
Соучредитель партии «Страна для жизни» Месроп Аракелян написал:
«Несколько дней назад один из бывших министров был приговорён к 4,5 годам лишения свободы за злоупотребление служебным положением и содействие мошенничеству в особо крупных размерах и при этом был немедленно освобождён от наказания в связи с применением амнистии.
Уверен, что это не единственный случай, когда бывшие должностные лица были или будут освобождены от наказания по амнистии — той самой амнистии, которая была инициирована правительством Никола Пашиняна и принята в ноябре 2018 года, в последние дни деятельности парламента под руководством РПА».