Մի բան կարող եմ հաստատ ասել՝ ուրիշ մոտիվացիա, ուրիշ նպատակ, քան մեր երկիրը փոխելը, մենք չունենք. Նարեկ Կարապետյան (տեսանյութ)
03/02/2026 16:29
Տաշիր Արենայում կայացել է Սամվել Կարապետյանի գլխավորած ուժի հանդիպումը համակիրների հետ։ Երևանցիները հնարավորություն են ունեցել ծանոթանալու Սամվել Կարապետյանի ծրագրերին ու առաջիկա անելիքներին։
Ներկայացվել է «Սամվել Կարապետյանի 5 քայլերը դեպի Ուժեղ Հայաստան» տնտեսական ծրագիրը։
Քաղաքացիներից մեկը հետաքրքրվել է՝ եթե «Մեր ձևով»-ը գա իշխանության՝ Հայաստանում, ի վերջո, գործելո՞ւ է օրենքը։
Նարեկ Կարապետյանն էլ արձագանքել է՝ ընդդիմությունը, մինչ իշխանություն դառնալը, մի հատկություն ունի՝ միշտ ասում է հա, միշտ հասնում է իշխանության, երկու տարի դիմանում, հետո ամբողջ օրը դատավորներին հրահանգներ տալիս։
«Ես չէի ցանական որևէ կասկած առաջացներ իմ խոսքը, բայց մի բան կարող եմ հաստատ ասել՝ ուրիշ մոտիվացիա, ուրիշ նպատակ, քան մեր երկիրը փոխելը, մենք չունենք, այդ ճանապարհին անելու ենք ամեն ինչ, որ երբ մենք չլինենք, ուրիշ իշխանություն լինի, չկարողանան անել այն, ինչ անում են հիմա»,- նշել է Կարապետյանը։

Our only goal is to change our country – Narek Karapetyan (Video)
A meeting between supporters and the political force led by Samvel Karapetyan was held at Tashir Arena, where Yerevan residents were introduced to Samvel Karapetyan’s programs and upcoming initiatives.
During the event, the economic program titled “Samvel Karapetyan’s 5 Steps to a Strong Armenia” was presented.
One attendee asked whether the rule of law would be fully upheld if the Our Way movement were to come to power in Armenia.
Responding to the question, Narek Karapetyan stated that opposition forces often share a similar pattern before assuming power.
“The opposition, before coming to power, has one characteristic: it always says yes, comes to power, lasts for two years, and then spends its time giving instructions to judges,” he said.
Karapetyan emphasized that his political team has a different motivation.
“I wouldn’t want my words to raise any doubts, but I can say one thing for sure: we have no other motivation, no other goal than changing our country. We will do everything along that path so that, when we leave office, no future government will be able to do what is happening now,” Karapetyan added.