Ակբա բանկը թողարկել է նոր՝ American Express Gold Debit քարտեր
Հայաստանում American Express-ի պաշտոնական գործընկեր Ակբա բանկը թողարկել է նոր American Express Gold դեբետային քարտը, որը հաճախորդներին առաջարկում է բացառիկ առավելություններ ճանապարհորդությունների և ամենօրյա գնումների համար։ Նոր քարտը հասանելի է ԱՄՆ դոլարով (USD) և եվրոյով (EUR)։
American Express Gold դեբետային քարտի գործարկմամբ Ակբա բանկը շարունակում է իր հաճախորդներին առաջարկել պրեմիում բանկային ծառայություններ։
American Express Gold դեբետային քարտի հիմնական առավելություններն են.
• Fast Track ծառայություն «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում (Երևան)
Քարտատերերը կարող են անվճար օգտվել Fast Track ծառայությունից՝ տարեկան մինչև երկու անգամ միայնակ կամ տարեկան մեկ անգամ՝ հյուրի հետ միասին։ Ծառայությունը ապահովում է արագ և առաջնահերթ անցում անձնագրային վերահսկողության գոտով։
• Priority Pass
Քարտատերերը կարող են անվճար մուտք գործել Priority Pass սրահներ աշխարհի ավելի քան 1800 օդանավակայաններում՝ տարեկան մինչև երկու անգամ միայնակ կամ մեկ անգամ հյուրի հետ միասին՝ թռիչքից առաջ վայելելով պրեմիում հարմարավետություն,
• Membership Rewards® միավորների կուտակում վճարումներից ու կանխիկացումներից, որոնք հնարավոր է փոխանակել տարբեր պարգևատրումներ հետ,
• Ճանապարհորդական և գնումների ապահովագրական ծառայությունների լայն փաթեթ,
• Օժանդակություն ճանապարհին ծառայություն (Roadside Assistance),
• Մինչև 4 կից քարտ ունենալու հնարավորություն, որոնցից 2-ը՝ անվճար։
American Express Gold դեբետային քարտի մասին ավելին կարող եք իմանալ այստեղ։
Ակբա բանկը Հայաստանի բանկային համակարգի առաջատարներից է, երկրի գյուղոլորտի ֆինանսավորման բացարձակ առաջատարը: Թվային նորագույն լուծումների ներդրման, ինչպես նաև նոր տեխնոլոգիաների կիրառման շնորհիվ բանկն անդադար զարգացնում է տրամադրվող ֆինանսական ծառայությունների քանակն ու որակը: Ակբան ներկայացված է Հայաստանի բոլոր մարզերում, ունի 66 մասնաճյուղ, համարվում է երկրի և ֆինանսական համակարգի խոշոր գործատուներից մեկը: Ակբա բանկի բաժնետերերն են՝ Ակբա Ֆեդերացիան (75% բաժնեմասնակցություն), Զարգացման ֆրանսիական գործակալության (AFD) խմբի դուստր ընկերություն Պրոպարկոն (10% բաժնեմասնակցություն), ինչպես նաև ավելի քան 5000 ֆիզիական և իրավաբանական անձ բաժնետերեր, որոնք տիրապետում են բանկի ազատ շրջանառվող բաժնետոմսերին (15% բաժնեմասնակցություն):
American Express-ի մասին
American Express (NYSE: AXP)-ը համաշխարհային վճարային համակարգ և պրեմիում ապրելակերպի բրենդ է՝ հիմնված առաջադեմ տեխնոլոգիաների վրա։ Ամբողջ աշխարհում American Express-ի գործընկերներն աջակցում են հաճախորդներին՝ առաջարկելով տարբեր պրոդուկտներ, ծառայություններ և փորձառություններ, որոնք բարելավում են կյանքի որակն ու նպաստում բիզնեսի զարգացմանը։
American Express-ը հիմնադրվել է 1850 թվականին, կենտրոնակայանը՝ Նյու Յորք։ American Express բրենդը կառուցված է վստահության, անվտանգության, ինչպես նաև հաճախորդների համար նորարարության և անդամակցության գնահատման հարուստ պատմություն վրա։
American Express-ի գլոբալ ցանցում, որում առկա է ավելի քան հարյուր միլիոն առևտրային կետ, American Express-ը ձգտում է ամեն օր ապահովել լավագույն փորձառություն՝ անհատ սպառողների, փոքր և միջին բիզնեսների, ինչպես նաև խոշոր կորպորացիաների համար։

Acba bank, American Express' licensee in Armenia, launches the new American Express Gold Debit Card, offering exclusive benefits in travel and for everyday spend*. The new American Express Gold Debit Card is available in USD and EUR.
With the launch of the new American Express Gold Debit Card, Acba bank continues to provide customers with premium banking services.
Key benefits of the American Express Gold Debit Card* include :
• Fast Track at Zvartnots International Airport in Erevan: Card Members can use the Fast Track service free of charge up to twice per year for themselves, or once per year when accompanied by a guest. This Fast Track service offers priority passage through passport control and security screening areas.
• Priority Pass: Card Members can access Priority Pass lounges free of charge at over 1800 airports worldwide, either twice per year for themselves, or once per year when accompanied by a guest, enjoying premium comfort before their flight.
• Ability to earn Membership Rewards® Points on purchases which can be exchanged for a wide range of rewards.
• A comprehensive insurance services package (travel and shopping).
• A Roadside Assistance service.
• The possibility of having up to 4 supplementary cards, including 2 free of charge.
* Terms and conditions apply. Learn more about the American Express Gold Debit Card here.
About Acba bank
Acba bank is one of the leading financial institutions in Armenia and the absolute leader in financing the country’s agricultural sector. By leveraging the latest digital solutions and innovative technologies, the bank continually enhances both the scope and quality of its financial services. With 66 branches across all regions of Armenia, Acba is one of the largest employers in the country and within its financial system. Acba bank's shareholders are: Acba Federation (75% shareholding), Proparco, a subsidiary of the French Development Agency (AFD) group (10% shareholding), as well as more than 5000 individual and legal entity shareholders who own the bank's free float shares (15% shareholding).
About American Express
American Express (NYSE: AXP) is a global payments and premium lifestyle brand powered by technology. Our colleagues around the world back our customers with differentiated products, services and experiences that enrich lives and build business success.
Founded in 1850 and headquartered in New York, American Express’ brand is built on trust, security, and service, and a rich history of delivering innovation and Membership value for our customers. With over a hundred million merchant locations across our global network, we seek to provide the world’s best customer experience every day to a broad range of consumers, small and medium-sized businesses, and large corporations.