Սամվել Կարապետյանի տնտեսական ծրագիրն այն մասին է, թե ինչպես է մարդն ապրելու վաղը. Շիրազ Մանուկյանց
Սամվել Կարապետյանի տնտեսական ծրագիրը մարդկանց մասին է, նրանց կյանքի մասին, ասում է «Մեր ձևով» շարժման անդամ Շիրազ Մանուկյանցը։
«Սամվել Կարապետյանի տնտեսական ծրագրի 5 քայլերը այն մասին են, թե ինչպես է մարդն ապրելու վաղը»,- նշում է Մանուկյանցն ու հավելում՝ օրինակ՝ փոքր բիզնեսին հարկերից ազատելու դրույթը ոչ միայն տնտեսական լուծում է, այլև մարդկային վերաբերմունք, աջակցություն տնտեսվարողներին, որոնցից ամեն մեկն իր ընտանիքն ունի.
«Փոքր խանութը մեկ տուն, փոքր արտադրությունը՝ մեկ համայնք է շենացնում։ Աշխատանքը մարդկանց պետք է ապրեցնի»։

Экономическая программа Самвела Карапетяна о том, как люди будут жить завтра — Шираз Манукянц
Член движения «По-нашему» Шираз Манукянц отметил, что экономическая программа Самвела Карапетяна — о людях, об их жизни.
«Пять шагов экономической программы Самвела Карапетяна показывают, как человек будет жить завтра», — подчеркнул Манукянц, добавив, что, например, положение об освобождении малого бизнеса от налогов — это не только экономическое решение, но и человеческий подход, поддержка предпринимателей, у каждого из которых есть семья.
«Маленький магазин способствует благополучию одного дома, небольшое производство — целого сообщества. Труд должен обеспечивать людям благополучную жизнь».