Մարտին կլինի նոր Սահմանադրության տեքստը, որը հրապարակային կլինի. Սրբուհի Գալյան (Տեսանյութ)
Մարտին կլինի նոր Սահմանադրության տեքստը, որը հրապարակային կլինի, այս մասին 2025 թվականի գործունեության ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը:
«Տեքստը պատրաստ կլինի այս տարի՝ մարտ ամսին: Եվ մենք արդեն պետք է սկսեն մեր իրազեկման արշավը, որովհետև կան բազմաթիվ հարցեր, որոնք քննարկվել են և ընդունվել են սահմանադրական խորհրդի կողմից:  Մենք պարտականություն ունենք հանրության հետ կոմունիկացնելու այդ հարցերը, որպեսզի մարդիկ տեղյակ լինեն, թե ինչի մասին է խոսքը»,- նշեց նախարարը:
Նրա  խոսքով՝ նոր Սահմանադրությունը այլ կերպ, քան հանրաքվեով չի կարող ընդունվել: Նախարարը նշեց, որ վերջնական խոսքը պատկանում է ժողովրդին և ժողովուրդն ազատ ընտրությունների միջոցով կարտահայտի իր կամքը Սահմանադրության նոր տեքստի վերաբերյալ:

Text of new Constitution to be made public in March – Srbuhi Galyan
The text of the new Constitution will be published in March, Minister of Justice of the Republic of Armenia Srbuhi Galyan announced at a press conference.
“The text will be ready in March this year, and we must already begin an awareness campaign, as many issues have been discussed and adopted by the Constitutional Council. We have a duty to communicate these issues to the public so that people clearly understand what is being proposed,” the minister said.
According to Galyan, the new Constitution can only be adopted through a referendum. She emphasized that the final decision rests with the people, who will express their will on the proposed constitutional text through a free vote.