Վեհափառ Հայրապետը միշտ էլ հայրաբար է վերաբերվում ապստամբ եպիսկոպոսներին, չափից դուրս հանդուրժողականություն է ցուցաբերում (Տեսանյութ)
Մասյացոտնի թեմի նախկին առաջնորդ, կարգալույծ Արման Սարոյանը շարունակում է կեղծ տեղեկություններ տարածել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի ու Վեհափառ Հայրապետի մասին։
Aysor.am-ը փաստաբան, Մայր Աթոռի ներկայացուցիչ Արա Զոհրաբյանից հետաքրքրվեց՝ ի վերջո, Մայր Աթոռը ինչո՞ւ նրան զրպարտությունների համար պատասխանատվության չի կանչում։
Զոհրաբյանն ընդգծեց՝ այն, ինչ ասում է Արման Սարոյանը, հետո ինքն է հերքում։
«Մինչև այս ապստամբներին միանալը՝ ինքն իր խոսքերով հերքել է իր ասածը, ասել է, որ պետությունն իրավունք չունի միջամտելու եկեղեցու ներքին գործերին, բայց ինքն այսօր, որպես գործիք ծառայելով պետությանը, պետությանը միջամտել է տալիս եկեղեցու ներքին գործերին»,- նշեց Զոհրաբյանը։
Նա ընդգծեց՝ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը միշտ էլ հայրաբար է վերաբերվում ապստամբ եպիսկոպոսներին։
«Նա չափից դուրս հանդուրժողականություն է ցուցաբերում, դա, հավանաբար, հայրական մոտեցում է ու այդ վեհ մոտեցման հետ պետք է հաշվի նստենք»,- ընդգծեց փաստաբանը։

Верховный Патриарх всегда относится к восставшим епископам как к детям и проявляет чрезмерную терпимость (видео)
Бывший глава Масиацотнской епархии, лишённый сана Арман Сароян продолжает распространять недостоверную информацию о Первопрестольном Святом Эчмиадзине и Верховном Патриархе.
Редакция Aysor.am обратилась к адвокату и представителю Матери-Церкви Ара Зограбяну с вопросом, почему Мать-Церковь не привлекает его к ответственности за клевету.
Зограбян подчеркнул, что то, что говорит Арман Сароян, он затем сам же опровергает.
«До того как присоединиться к этим мятежникам, он своими словами же опровергал сказанное им, заявлял, что государство не имеет права вмешиваться во внутренние дела церкви. Сегодня же, став инструментом государства, он позволяет государству вмешиваться во внутренние дела церкви», — отметил Зограбян.
Он добавил, что Католикос Всех Армян всегда относится к восставшим епископам как к детям.
«Он проявляет чрезмерную терпимость, это, вероятно, отеческий подход, и с этим благородным подходом нужно считаться», — подчеркнул адвокат.