ԵՄ հատուկ ներկայացուցչի հետ հանդիպմանը քննարկվել է խաղաղության ինստիտուցիոնալացումը
Փետրվարի 6-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոյին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ԵՄ երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցեր և անդրադարձել հարաբերությունների հետագա զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում Արմեն Գրիգորյանն ու Մագդալենա Գրոնոն նաև անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության գործընթացին ու վերջին զարգացումներին: Այդ համատեքստում Գրիգորյանը ներկայացրել է տարածաշրջանային փոխկապակցվածության և ենթակառուցվածքային զարգացման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը, ինչպես նաև ՀՀ ջանքերը՝ ուղղված խաղաղության ինստիտուցիոնալացմանը:

Григорян и Гроно обсудили усилия Еревана, направленные на институционализацию мира
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 6 февраля принял специального представителя ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Магдалену Гроно.
Как сообщили в офисе СБ республики, в ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся двусторонней повестки Армения-ЕС, а также затронули вопросы дальнейшего развития отношений.
Григорян и Гроно также обсудили мирный процесс, установленный между Арменией и Азербайджаном, и последние развития. В этом контексте руководитель СБ представил программы, реализуемые в направлении региональной взаимосвязанности и развития инфраструктур, а также усилия Еревана, направленные на институционализацию мира.