Գնդերեցներից մի մասի համար սահմանափակվել է զորամաս մուտք գործելու հնարավորությունը, այդ թվում՝ անձնական իրերը վերցնելու նպատակով. Տեր Տրդատ
06/02/2026 14:02
Գնդերեցներից մի մասի համար սահմանափակվել է զորամաս մուտք գործելու հնարավորությունը, այդ թվում՝ անձնական իրերը վերցնելու նպատակով, այս մասին հայտարարել է Տեր Տրդատ քահանա Գևորգյանը։
«Վերջին օրերին հանրային դաշտում շրջանառվում են պնդումներ, ըստ որոնց՝ գնդերեցները կամավոր կերպով լքել են զինվորական ծառայությունը և չեն ցանկացել այն շարունակել։
Միաժամանակ առկա են փաստական հանգամանքներ, որ գնդերեցներից մի մասի համար սահմանափակվել է զորամաս մուտք գործելու հնարավորությունը, այդ թվում՝ անձնական իրերը վերցնելու նպատակով, ինչը կասկածի տակ է դնում վերոնշյալ պնդումների համապատասխանությունը իրականությանը։

Some chaplains have been restricted from entering military units, including for the purpose of retrieving their personal belongings, Father Trdat Gevorgyan said.
According to him, in recent days claims have circulated in the public sphere suggesting that chaplains voluntarily left military service and chose not to continue it.
“However, there are factual circumstances indicating that some chaplains were restricted from entering military units, even to collect personal belongings, which casts doubt on the credibility of these claims,” Father Trdat stated.
He also cited a passage from the Bible to underscore his point:
“‘A false witness will not go unpunished, and he who speaks lies will not go unpunished’ (Proverbs 19:5).”