Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է ՀՀ ԶՈւ հոգևոր սպասավորներին
Փետրվարի 6-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է գնդերեց քահանա հայրերին, որոնց ծառայությունը ՀՀ ԶՈՒ-ում դադարեցվել է փետրվարի 1-ից։
Նորին Սրբությունն իր գնահատանքն ու հայրական օրհնությունն է բերել հոգևոր հայրերին՝ գոհունակությամբ անդրադառնալով նրանց նվիրյալ ծառայությանը՝ ի նպաստ հայոց բանակում հոգևոր-բարոյական առողջ մթնոլորտի ձևավորման, զինվորականների հավատքի, առ հայրենին սիրո և մարտական ոգու զորացման։
Հանդիպմանն Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը կատարել է նաև հոգևոր սպասավորների նոր նշանակումներ՝ հորդորելով քահանա հայրերին նույն նվիրումով և հանձնառու ոգով շարունակել հոգեփրկչական իրենց առաքելությունը ծառայության նոր վայրերում։

Католикос Всех Армян принял духовных служителей Вооружённых сил Республики Армения
6 февраля Его Святейшество Гарегин II, Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян, принял полковых священников, чьё служение в Вооружённых силах Республики Армения было прекращено с 1 февраля.
Его Святейшество выразил духовным отцам свою признательность и отеческое благословение, с удовлетворением отметив их самоотверженное служение, направленное на формирование здоровой духовно-нравственной атмосферы в армянской армии, укрепление веры военнослужащих, любви к Родине и боевого духа.
В ходе встречи Католикос Всех Армян также произвёл новые назначения духовных служителей, призвав священников с тем же усердием и чувством ответственности продолжать свою пастырскую миссию на новых местах служения.