Համայնքներում արտադրությունը զարգացնելու մեծ պոտենցիալ ենք տեսնում. Նարեկ Կարապետյան
«Մեր երկիրը՝ մեր գյուղերը, մեր քաղաքները, աշխատատեղեր չեն կարողանալու ստեղծել, եթե սպասեն, որ ինչ-որ ներդրող գա, ներդրում անի»,- «Շանթ» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում, անդրադառնալով Հայաստանում աշխատատեղեր ստեղծելու խնդրին, ասել է «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։
Նա նշել է՝ որն է իրենց առաջարկը. պետությունը պետք է մասնակցություն ունենա նախագծերին, որպեսզի արագ ձևավորվեն արդյունաբերական, ոչ արդյունաբերական ծառայությունների հիմնարկներ, որոնք կօգնեն տնտեսությանը՝ ակտիվ զարգանալ։
«Մի օրինակ բերեմ՝ 300 000 աշխատատեղերից մենք արդյունաբերության մեջ 80 000 աշխատատեղ ենք նախատեսել, որից 25 000-ը վերամշակող արդյունաբերության մեջ է՝ մետալուրգիա, նավթավերամշակում, տարբեր էլեկտրատեխնիկական արտադրություններ։ Մենք տեսնում ենք մեծ պոտենցիալ մեր համայնքներում՝ դրանց զարգացման մեջ»,- ասել է Կարապետյանը։

Мы видим большой потенциал для развития производства в общинах — Нарек Карапетян
«Наша страна — наши сёла и города — не смогут создавать рабочие места, если будут ждать, что какой-то инвестор придёт и вложит средства», — заявил в интервью телеканалу «Шант» координатор движения «По-нашему» Нарек Карапетян, комментируя проблему создания рабочих мест в Армении.
Он отметил, в чём заключается их предложение: государство должно участвовать в проектах, чтобы быстрее формировались промышленные и непроизводственные сервисные предприятия, которые помогут экономике активно развиваться.
«Приведу пример: из 300 000 рабочих мест мы планируем 80 000 в промышленности, из которых 25 000 — в перерабатывающей промышленности: металлургия, переработка нефти, различные электротехнические производства. Мы видим большой потенциал в наших общинах для их развития», — сказал Карапетян.