ԱՄՆ-ի 20-ից ավելի ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռներ են ժամանել Հայաստան և Ադրբեջան
ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի առնվազն 20 ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռ, Sputnik Արմենիայի հաշվարկներով, ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի ժամանումից առաջ ժամանել է Հայաստան և Ադրբեջան։
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը փետրվարի 9-10-ը պաշտոնական այցով կլինի Հայաստանում: Երևանից նա կմեկնի Բաքու։
Sputnik Արմենիայի տեղեկություններով՝ ինքնաթիռների մեծ մասը Երևան և Բաքու են ժամանել փետրվարի 4-8-ն ընկած ժամանակահատվածում։
«Մասնավորապես, մեր դիտարկումը ցույց է տվել, որ Հայաստան է ժամանել 12 ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռ։ Եվս 9 ինքնաթիռ մեկնել է Ադրբեջան։ Ինքնաթիռները ժամանել են հիմնականում ԱՄՆ-ի բազաներից՝ վերալիցքավորվելով Գերմանիայի «Ռամշտայն» ավիաբազայում»։

More than 20 U.S. military transport aircraft arrive in Armenia and Azerbaijan
U.S. Vice President J.D. Vance will pay an official visit to Armenia on February 9-10, after which he will travel from Yerevan to Baku.
According to Sputnik Armenia, most of the aircraft arrived in Yerevan and Baku between February 4 and 8.
“In particular, our monitoring indicates that 12 military transport aircraft arrived in Armenia, while another nine were dispatched to Azerbaijan. The aircraft primarily arrived from U.S. military bases, refueling at the Ramstein Air Base in Germany,” Sputnik Armenia reports.